18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Güzel Karne Türkiye’de Tatil Kazandırdı

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

BW-HABER

 

 

 

Aleyna Latife Çınar Ailesi İle birlikte bir hafta tatil kazandı T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği görev bölgesinde, eyalet genelinde 2016-2017 öğretim yılında Türkçe dersine katılan  öğrenciler arasında en yüksek karne not ortalamasına sahip olan Aleyna Latife Çınar ailesiyle birlikte 1 haftalık Türkiye tatili hediyesi kazandı. Aleyna Latife Çınar ve ailesi Muğla ili Fethiye ilçesinde ‘Atlas Ölüdeniz Otelde’ işletmeci Yeşim Burger tarafından özel bir şekilde karşılanıp konuk edildi.

Freiburg kentinde Gymnasium 5 inci sınıf öğrencisi olan Aleyna Latife Çınar 1,40 not ortalaması ile tatili kazandı. Ettenheim Gymnasium okuluna devam eden Aleyna Latife Çınar’ın arkadaşları ve öğretmenleri başarısından dolayı tebrik etti. Türkçe dersi öğrtemeni, Sevda Minak ‘Aleyna Latife Çınar, hem Türkçe dersinde hemde Alman okulunda başarılı düzenli, gelecek vaad eden zeki bir öğrenci. Öğrencim adına çok sevindim. ‘ Dedi.

Öğretmenleri tebrik etti…

Ettenheim Gymnasium 5 inci sınıf öğrencisi olan Aleyna Latife Çınar, Karlsruhe Eğitim Ataşeliğinin bir haftalık tatil hediyesini kazandı. Aleyna Latife Çınar ; ailesiyle Yeşim Burger’in bir hafta konuğu oldu. Almanya’da ilk defa geçen sene yine Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından verilen tatil hediyesi için çok mutlu olduğunu ilk defa gittiği Fethiye ilçesini çok beğendiğini söyledi. 

 

Doğal Zenginlikleri Gördü.. Tarihi Tanıdı..

Aleyna Latife Çınar ve ailesi Fethiye ve çevresinde bulunan tarihi ve doğal zenginlikleride ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Kaya Köyü, Kaya mezarları, tarihi camiler, Kelebek Vadisi, Saklı Kent gibi kültür zenginliklerinide ziyaret eden Çınar ailesi, tarihi zenginliklerin yaşayarak öğrenilmesinin daha güzel olduğunu ifade etti.

Yeşim Burger’den Eğitime Tam Destek

Fethiye Ölüdeniz Atlas Otel sahibi Yeşim Burger Almanya’da Türkçe dersi eğitimine katkısının olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Burger Almanya’da Türkçe derslerinin sıkıntılarını yakından bildiğini, bu konuda sorumluluk almak istediğini ifade etti. Atlas Otel sahibi Yeşim Burger tarafın bir hafta ağırlanan konukları ile yakından ilgilenen Yeşim Burger, Çınar ailesi ile bol bol sohbet etti.

Fethiye Ölü Deniz’in En Saygın Oteli
Fethiye Ölüdeniz’de faaliyet gösteren Atlas Otel’de 54 oda bunun yanında suit özel odalar mevcut 1600 metre kare kapalı alanın dışında büyük bir havuz çocuklar için park eğlence yeri, özel koruma, araç park yeri, harika bir dağ havası, Baba Dağ ve Mendos Dağı manzarasında kahvaltı ve akşam yemeği imkanları mevcut. 670 m de doğal ferahlık alırken denize oldukça yakın Atlas Otel’de bir çok sportif ve kültürel gezi imkanı var. Eğer biraz cesaretiniz de varsa Baba Dağı’ndan yamaç paraşütü ile dünyaca ünlü Ölü Deniz sahiline iniş yapabilirsiniz.