14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Hantech… Karlsruhe’de doğdu, şimdi dünya markası olma yolunda

BW-HABER
Almanya’nın Karlsruhe kentinde 2007’de doğan Hantech firması dünya markası olma yolunda önemli bir adım attı. Almanya’nın bir çok büyük ev yapı malzemeleri satan firmalarında en çok satan Türk markası Hantech Türkiye hedefini açıkladı.

Hantech Klima firmasından yapılan yazılı açıklmada şu ifadelere yer verildi;

Firmamızın ulusal / uluslararası pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla, kendi uzmanlık alanımızda kendi yöntemlerini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, Türkiye´nin güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.

Hantech yeni satış müdürü olarak göreve başlayan Ramazan Yalçın ile klima sektörünün öncüsü olma yolunda bir adım daha atan Hantech, 2007 yılından bu yana iklimlendirme ürünleri, elektrikli ev aletleri alanlarında aktif bir ticaret şirketi oldu.

Hong Kong’dan sonra Türkiye faaliyetlerine başlayan Hantech firması % 100 Türk Sermayesi ile Ramazan Hantik öncülüğünde Türkiye’nin her ilinde ‘Show Room’lu mağaza açma hedefinde.

Hantech firmasının kurucusu Ramazan Hantik konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi;

Küresel boyutta yayılan salgın sebebi ile dünya zor günlerden geçiyor. Çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın, bu süreçte sağlıklı, gelecek planlarını yaparken olumlu ve motive olması, rakip ve paydaş tüm işletmelerin ticari sıkıntı yaşamaması en büyük temennimizdir.

Belirtmek isteriz ki Hantech Klima olarak bizler üzerimize düşen sorumluluk ve katkı için görevimizin başında ve sizlerle beraberiz.

Bu sürecin sonuna dek taahhütlerimizde-hizmetlerimizde bizden kaynaklanan herhangi aksama, erteleme ya da tasarruf olmayacağı gibi yatırımlarımıza, “Güçlü Türkiye” inancımızın da etkisiyle devam edeceğimizin bilinmesini isteriz.

Devletimize ilave yük getirmemek adına, istihdam politikamızda değişiklik olmayacak ve kısa dönem çalışma desteği ya da kredi gibi sunulan özel imkanlardan da yararlanmayacağız. Böylece bu desteğe daha çok ihtiyaç duyan firmaların ulaşmasına olanak sağlamayı da umuyoruz.

Şirketimizin güçlü finansal yapısı, öz sermayesi, kaynakları ve fedakâr ekibi ile bu zor günlerin üstesinden gelineceğine inancı tamdır. Buna destek olmak adına devletimizin hizmetinde olduğumuzu bildirmek isteriz.
Son olarak; bu süre zarfında vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı; hastalarımıza acil şifalar diliyoruz. Çetin süreçte cansiparane savaşan tüm sağlık personelimize minnet ve şükran dileklerimizi iletiyoruz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Ramazan Hantik
(Yönetim Kurulu Başkanı)