24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

GÜ Türkspor Pforzheim futbol alt yapısını kurdu

BW-HABER Pforzheim

GÜ Türkspor Pforzheim kulübü futbol alt yapısını genişletiyor. GÜ Türkspor Pforzheim E ve F genç gruplarını kurdu. GÜ Türkspor kendi sahasında düzenlediği antremana pandemi nedeniye 22 oyuncu kabul etti.

GÜ Türkspor ikinci başkanı ve alt yapı sorumlusu Hüseyin Eruslu, alt yapının önemine dikkati çekerek, futbolun geleceği alt yapıdır dedi. Eruslu, henüz E ve F genç grubunun yeni kurulduğunu, 4 hafta içerisinde alt yapı çalışmasına tam 30 sporcunun iştirak ettiğini belirtti.

GÜ Türkspor Pforzheim’a ait sahada aşırı sıcağa rağmen ilgi büyük oldu. Farklı milletlerden sporcuların katıldığı çalışmayı ailelerde saha kenarında izledi. Her 10 dakikada verilen aralar ile genç yetenekler serinleme fırsatı buldular. GÜ Türkspor Pforzheim genç yeteneklere su ve dondurma ikramında bulundu.

GÜ Türkspor Pforzheim Başkanı Erdal Dalkılıç(52)’ GÜ Türkspor Almanya’da tarihi olan bir kulüp. 1969 yılında kuruldu ve 50 inci yılımızı kutladık. 90 lı yıllara kadar istikrarlı büyümeye karşın bu tarihten sonra gerileme başladı. 2010 da Germania Union ile tüzük birleştirildi bu da yeteri derece yardım etmedi. 2017 yılında yeni yönetim oluşturduk. Toparlanma ve yükselme başladı. 50 üst düzey oyuncuya sahibiz. İlk defa bu sene Hüseyin Eruslu ile yeni alt yapı oluşturduk. Hazırlıklarımızı tamamladık, zirveyi zorlayacağız. Aramıza çok önemli bir isim katıldı, Gökhan Gökçe hocamızla önemli bir yere geleceğimize inanıyoruz. Bu sene azim ve gayretle Eyalet Ligine çıkacağımıza inancımız var.’ dedi.