14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Bu Alkışlar Genç Yeteneklere

BW-HABER

Karlsruhe 23 Şubat 2018


 

 Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan ”Bizler Türk Göçünün hikayesini biliyoruz. Gelinen önemli seviye ortada. Büyük bir başarıya imza atıldı. Geçmişe dönük bakıldığında , 60’lı yıllardaki göç ve dönemin ağır şartlarına rağmen başlayan mücadele, döneceğim amacı ile gelen ve buralara yerleşen vatandaşlarımız bir çok farklı sektörde önemli yerlere geldi.”

Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, Karlsruhe Harmony Müzik Okulunu ziyaret etti. Harmony Müzik Okulları sahibi, müzik öğretmeni Hakan Çevik, ziyaret sebebiyle öğrencilerinden oluşan canlı performans etkinliği düzenledi. Harmony Müzk Okulları öğrencileri tarafından gösterilen canlı performans profesyonel sanatçıları aratmadı. 

Harmony Müzik Okulu etkinliğinde konuşma yapan Başkonsolos Nevzat Arslan, ”Bizler Türk Göçünün hikayesini biliyoruz. Gelinen önemli seviye ortada. Büyük bir başarıya imza atıldı. Geçmişe dönük bakıldığında , 60’lı yıllardaki göç ve dönemin ağır şartlarına rağmen başlayan mücadele, dönmek amacı ile gelen ve buraya yerleşen vatandaşlarımız bir çok farklı sektörde önemli yerlere geldi. Almanya’da  akademisyen oldular, doktor,  avukat oldular, sanat ve sporda başarılı oldular. Karlsruhe Art Resim ve Sanat Fuarını ziyaretimde bir Türk sanatçınında yer aldığını gördüm. Bu başarılar bizler için önemli. Harmony Müzik Okulununda başarılı sanatçılar yetirşiyor. Öğrencilerin bu tür etkinlikler ile kendilerine güvenin geldiğini ve başarılarının arttığını rahatlıkla söyleyebilirim. ”  Başkonsolos Arslan, okul başarılarının artması için yapılan çalışmaların yanında Türkçe dersi içinde büyük bir duyarlılık gösterilmesini istedi. 

Hakan Çevik ” Müzik konusundaki başarı sevgiyle olur. Öğrencilerim beni severse başarırlar, ben bu mesleğe tüm sevgimi katıyorum. Çocuklarımız okul hayatı yanında spor veya sanatla uğraşmalı, uzmanlar bunun eğitim hayatındaki başarısını desteklediğini ifade ediyorlar. Okul başarısı arttığı gibi  yaşadığı toplumda kabul görmede,  daha kolay ve sağlam oluyor.”

Karlsruhe Harmony Müzik Okulu öğrencileri, keman, gitar, bağlama ile başarılarını sergiledi. Zaman zaman öğrencilerine katılan müzik öğretmeni Hakan Çevik, Azeri şivesi ile söylenen ‘Iğdır’ın Al Alması’ türküsünü seslendirerek  programı bitirdi. Yaklaşık bir saat süren programa katılım yoğun olurken müzik severler, sanatçı adayı Harmony Müzik Okulu öğrencileri ve öğretmeni Hakan Çevik’i ayakta alkışladılar. Etkinliğin sonunda Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, Hakan Çevik’i başarısından dolayı tebrik etti. 

Harmony Müzik Okulları başta Karlsruhe olmak üzere, Mannhem ve Stuttgart kentlerinde birer şubesi bulunmakta. Harmony Müzik Okulları Almanya’da 14 seneden bu yana sanatçı yetiştiren köklü bir müzik okulu.

LEOPOLDSTR. 2 , 76133 KARLSRUHE    MOBiL : 0176/314 924 76 iS : 0721/470 413 19