13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Haydi FC Wiesloch Kalbimiz Seninle

BW-HABER

Berlin 23 Haziran 2018


On yıl sonra yeniden başlayan Berlin Büyükelçiliği Atatürk Kupası Futbol Şampiyonası, finale katılmaya hak kazanan 4 takım, Berlin Büyükelçiliğinde  ağırlandı. Turnuvaya 100 kadar takım katılarak , büyük ilgi gösterildi.

Atatürk Kupası eyalet ve bölge elemeleri tamamlanarak, finale kalan dört takım Berlin’de şampiyonluk kupası için 24 Haziran Pazar günü Berlin Charlottenburg’da bulunan Sömmering Spor Salonu’nda oynayacak. Finale Güney Almanya Bölgesi Şampiyonu Türkspor Nürnberg, Orta Almanya Şampiyonu FC Wiesloch, Batı Almanya Şampiyonu Türkspor Bielefeld ve Kuzey Almanya Şampiyonu Türkspor Wunstorf kaldı.

Karlsruhe Başkonsolosluğu bölgesini temsilen katılan FC Wiesloch Berlin Büyükelçiliğini müsbaka öncesi ziyaret ederek, moral depoladı. Berlin Büyükelçiliğini gezen FC Wiesloch takımı, 24 Haziran Pazar günü oynanacak final müsabakası için söz verdi. 

Berlin Büyükelçiliğin himayesinde yapılacak Atatürk Kupasında birtakım yenilikler yapıldı. Bundan sonra 22 yaş altı futbolcular turnuvada forma giyecek. İstisna olarak 22 yaşından büyük iki futbolcu da kadroda olabilecek.