20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet

4 salon


BW-HABER         Oberstenfeld   /  Stuttgart 


 

KUTLU DOĞUM PROGRAMI COŞKUSU

Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliği 1. bölge cami dernekleri ve din görevlilerinin düzenlediği “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” teması ve “İnsanlığı yüceltmek, insanlığı  diriltmek ve insanlığı yaşatmak için gelin birlik olalım!” konulu kutlu doğum programı Oberstenfeld`de yapıldı.

DİTİB Gundelsheim din görevlisi Yakup Çerkez`in açılış konuşması ve İstiklal Marşının ardından, İstanbul Sultan Ahmet Camii imamı hatibi İshak Kızılaslan`ın Kur’an-ı Kerim ziyafetiyle başlayan program, Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeligi 1. bölge din görevlilerinin ilahi ve kasideleriyle devam etti.

Konusmacı DİB Manisa Egitim Merkezi öğretim görevlisi Hüseyin Öresin; Bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak, milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi gaye edinerek; Hz. Peygamber’i bütün yönleriyle daha iyi tanımayı, tanıtmayı, anlayıp anlatmayı, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıyı güncelleştirilerek hayatımıza yansıtmayı, güzel ahlakını davranışlarımızın mihveri ve rehberi yapmayı, toplumda peygamber sevgisini yaymayı, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı ve yardımlaşma duygusunu güçlendirmeyi ve bu sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için; Kendimizle barışık olmak, ailemizle barışık olmak, toplumla / insanla barışık olmak, evren ile barışık olmak, Allah (cc) ile barışık olmamız  gerektiğini vurgulayarak, toplumu din konusunda aydınlatmayı, İslam’ın mesajını, peygamberimizi merkeze alarak, yediden yetmişe toplumun her kesimine anlaşılabilir bir üslup ile ulaştırmayı hedef olarak belirlemiştir.

Peygamber sevdalılarının katılımıyla gönüllerin huzur buldugu program İstanbul Fatih Laleli Camii imam hatibi Emrullah Akbaş`ın Kur’an-ı Kerim tilaveti’nin ardından Ludwigsburg din görevlisi Güngör Çakan`ın duası ve 1.bölge koordinatör başkanı Şükrü Akkaya`nın   teşekkür konuşmasıyla  son buldu.

2 salon 1


5 ilahi grubu