30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

23 NİSAN KUTLAMALARI GURBETTEKİ VATANDAŞLARIMIZA MORAL OLDU!


BW-HABER           Karlsruhe


 23 NİSAN KUTLAMALARI  GURBETTEKİ VATANDAŞLARIMIZA MORAL OLDU!

 

T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği olarak, uhdemizdeki 191 öğretmen ve 100 civarındaki Türk Okul Aile Birliği (TOAB) Dernekleri maharetiyle, Almanya Baden Eyaleti genelindeki 61 kentte ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlama şölenleri organizasyonu yapıldı.

27-04-2016

14 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek olan 23 Nisan Bayram kutlamaları aracılığıyla Almanya’da gurbeti yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın coşku ve moral bulduğu şölenlerde; başta Alman dostlarımız olmak üzere değişik ülke ve milletlerden binlerce misafir ve çocuğun; gerek gösterilerde görev alarak, gerekse izleyici olarak katılımlarıyla sayısız dayanışma ve dostluk manzaralarına tanık olundu.

27-04-2016

BAYRAM KUTLAMALARI MALSCH VE GAGGENAU’DA BAŞLADI!

 

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’nın “Aydınlık bir gelecek için çok çalışmalıyız. Biz sizlere çok güveniyoruz. Sizden beklentimiz iyi birer diplomaya sahip olmanız ve barışı, sevgiyi yayarak geliştireceğiniz bir dünya yaratmanızdır.” mesajını içeren konuşmaları ile kutlamaları başlatmıştır.

27-04-2016

16 Nisan tarihinde Malsch’da, 17 Nisan tarihinde Gaggenau’da yapılan gösterişli kutlamalarla başlayan 23 Nisan bayram şölenlerine TOAB Başkanları Hüseyin Karakoç, Mahmut Pervaneli, TOAB Federasyon Başkanı Kemal Ülker, Gaggenau Belediye Başkanı Michael Pfeiffer, Bischweier Belediye Başkanı Hans Thoma, Grundschule Rektörü Angelika Huckinghaus, Merkurschule Rektörü Barbara Fischer, Goethe Gymnasium Rektörü Roland Purk, Real Schule Bad Rottenfels Rektörü Axel Zerrer, Dünya Kick Box Şampiyonu Gökhan Aslan ve ailesi ila 600 civarında vatandaş ve veli iştirak etti.  Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı; Gaggenau’daki kutlamalarda Dünya Kick Box Şampiyonu Gökhan Aslan ve ailesine Onur Ödülü; Malsch’daki törende de İstiklal Marşının 10 kıtasını ezberleyen 8 yaşındaki Mehmet Karakoç´a Takdir Belgesi verdi.

28-04-2016

HERŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN!

 

23 Nisan 2016 tarihinde yapılan ve T.C. Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’un “Dünyanin ilk ve tek çocuk bayramında bir kez daha ifade etmeliyim ki çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamak için gayretle çalışıyoruz” yönündeki mesajlarını ilettiği ve 800 kişinin izlediği Karlsruhe ve Ettlingen kentlerindeki Bayram Kutlamalarında öğretmenlerimizin hazırladığı gösteriler Karlsruhe Uyum Dairesi Başkanı Meri Uhlig, Karlsruhe Eğitim Müdürü Elisabeth Gross ve Karlsruhe TOAB üye ve yöneticilerinden büyük takdir gördü.

27-04-2016

HOCKENHEİM VE SCHWETZİNGEN’DE 23 NİSAN COŞKUSU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ!

 

Hockenheim ve Schwetzingen TOAB beraber düzenlediği ve 500 kişinin katıldığı 23 Nisan kutlamalarında Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Neulussheim Belediye Başkanı Herr Gunther Hoffmann, TOAB Federasyon Başkanı Kemal Ülker, Hockenheim TOAB Başkanı Nurcan Gürleyen, Sinem Parmaksız, Schwetzingen TOAB Başkanı Nuran Köksal ve Pınar Özdemir Türk toplumuna ve çocuklarımızın eğitimine yaptıkları katkı ve hizmetlerinden ötürü Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildiler.

 

HEİDELBERG BELEDİYE BAŞKANINA TAKDİR BELGESİ VERİLDİ!

27-04-2016

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Heidelberg Bölgesinde Uluslararası Çocuk Festivali şeklinde, yabancılar ve Türk vatandaşlarının geniş katılımıyla coşku içinde kutlandı. Türkçe öğretmenleri ve TOAB üstün gayretleriyle hazırlanan şölende Türkçe ve Türk Kültürü Derslerine katılan çocuklarla birlikte Heidelberg Tiyatrosu Çocuk Kulübü, Hindistan Çocuk Dans Grubu, Afrika Dans ve Müzik Grubu ile Almanya-Ukrayna Çocuk Gösteri Grubu izleyicilere unutamayacakları bir gün yaşattı. TC Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptıktan sonra “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” adlı kampanya hakkında konukları bilgilendirerek aktivitelere katılmaları hususunda teşvik etti. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi 23 Nisanlarda başkanlık koltuğunu çocuklara devrederek güzel bir gelenek oluşturduğunu ifade eden Heidelberg Belediye Başkanı Herr Würzner’e ve Heidelberg Yabancılar Dairesinden Frau Meckler ila Heidelberg TOAB Başkanı Saliha Bilen, üyeler Dr.Arslan İpek, Dr.Cenk Koçer, Kaan Darama’ya Türk toplumuna ve çocuklarımıza yönelik üstün hizmet ve katkılarından ötürü Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı tarafından Takdir Belgesi verildi.

 28-04-2016

BADEN BADEN’DE MEHTER’Lİ 23 NİSAN KUTLAMASI YAPILDI!

 

Açık havada öğrencilerin ve folklor ekiplerinin sunumuyla başlayan 23 Nisan kutlamalarında Mehter takımının yaptığı gösteri büyük bir heyecan ve mutlulukla izlendi. 500’e yakın vatandaşımızın katıldığı kutlamalarda uzun yıllardır Türk toplumuna ve öğrencilerin eğitimine vermiş olduğu hizmetler ve üstün gayretlerinden ötürü TOAB yöneticisi Ercan Açıkkol’a Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 27-04-2016

MANNHEİM’DA 2 BİN KİŞİLİK COŞKU DOLU KUTLAMA YAPILDI!

 

24 Nisan 2016 tarihinde Mannheim Rheingoldahalle´de saat 13:00´da başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´na 2 bin vatandaşımız katıldı. Büyük coşku ve heyecan içerisinde kutlanan törene T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Ataşelik Koordinatörü Kazım Yılmaz, TOAB Federasyon Başkanı Kemal Ülker katıldı. Türkçe öğretmenlerinin hazırladığı zengin programların akabinde Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Türk toplumuna ve çocukların eğitimine yapmış oldukları katkılardan ötürü eski TOAB Başkan ve yöneticisi Zeki Polat ve Astrid-Lindgren-Okulu Müdürü Ümit Arabacı’ya Teşekkür Belgesi verdi.28-04-2016

 27-04-2016

SANDHAUSEN- ST. İLGEN TOAB MUHTEŞEM GÖSTERİLER SUNDU!

 

Türkçe öğretmenlerinin organizasyonuyla St. İlgen ve Sandhausen TOAB tarafından 24 Nisanda ortaklaşa kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programına 500 civarında yabancı ve Türk misafir katıldı. Parkringschule Blaserklasse müzik grubu, Hint dans grubu, Wiesloch Alevi Kültür Merkezi çocuk saz grubu, Hockenheim Karadeniz horon ve Ege yöresi folklor ekibinin muhteşem gösterileriyle coşku içinde kutlanan şölende; Baden bölgesi futbol turnuvasında ikinci olan küçükler futbol takımına ödül verildi. Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’nın günün önem ve anlamına binaen konuşma yaptığı programa; Theodor-Heuss Grundschule müdürü Herr Böllinger ve Sandhausen Werkrealschule Müdiresi Frau Ernst, Alman müzik okulu ögretmeni Frau Jungmüller katıldı.

28-04-2016

33 KENTTE DAHA KUTLAMALAR YAPILDI!

Tuttlingen Spaichingen, Schramberg, Sulz, Pforzheim, Haslach, Kehl, Oberkirch, Gengenbach, Friedlingen, Heidelberg, Bretten, Bruchsal, Oberderdingen, Kraichtal Münzesheim, Singen, Radolfzel Markelfingen, Blumberg, Waldorf, Freiburg, Bötzingen, Mosbach, Mülheim, Bad Schönborn, Nagold, Lörrach, Donaueschingen, Tuttlingen, Konstanz, Sinsheim, Waibstadt bölgelerindeki görevli Türkçe öğretmenlerimiz ve TOAB Dernekleri tarafından muhteşem bir şölen havasında kutlanan ve binlerce vatandaş ve soydaşlarımız ila Alman dostlarımızın katıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri ile ilgili bilgi ve fotoğraflar ayrıca basın metni haline getirilecektir.