20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Irkçı Saldırı Dehşeti…

 

ırkcı saldırı01

 


BW-HABER    Pforzheim         Pforzheim tek haber sitesi…


Bu Defa Hedefte Türk Ev Hanımı Vardı…

Almanya’da gün geçmiyor ki bir ırkçı saldırı olayı yaşanmasın. Bu defa ki hedef  Almanya’nın Pforzheim kentinde bir Türk ev hanımı oldu. Bu gün öğle saatlerinde Halk Eğitim Merkezinde (volkshoschule) den Almanca dil kursundan çıkan E.D.  biri türbanlı 2 bayan arkadaşı ile sohbet etmeye başladı. Bu esnada hiç beklemediği bir anda sırtından darbe alan Türk ev hanımı E.D. can havliyle geri döndüğünde, bir Alman erkeğin acımasız saldırısına mağruz kaldı.

Küfür Ederek Saldırdı…

İlk şoku atlatan E.D. ne olduğunu anlamaya çalışırken ardı ardına darbeler aldı. Kendisine niye saldırdığını anlamadığı aşırı sağ söylemleri ile hakaret eden kişi küfürler savurarak Almanya’yı terk edeceksiniz dedi.  Aşırı sağcı söylemleri ile bağırıp çağıran Alman küfürler edip, parmak işareti yaparak olay yerinden kaçmaya çalıştı. Bir Türk iş yeri çalışanları tarafından durdurulan saldırgan, polise teslim edildi.

Aile Şokta…

E.D. sırtından ve omuzundan aldığı darbeler sonucu yaralanırken, psikolojik travma geçirdi. Hastaneye kaldırılan, E.D. nin ilk tedavisi yapıldı. E.D. ile yaptığımız konuşmada şinları söyledi, ” Ben 18 yıldır Almanya’dayım hiç kimseyle sorunum olmadı. 2 çocuğum var, her ikiside Alman vatandaşı Almancaları ve okul dersleri çok iyi, eşim çalışıyor, oda Alman vatandaşı. Çevremiz ile ilişkilerimiz çok iyi ve buraya uyum sağlamış bir aileyiz. Bunu bana yapmalarını anlayamıyorum. İnanın çok korkuyorum, travma geçirdim. Panik atak oldum. Dışarı çıkamıyorum, çocuklarımı dışarı gönderemiyorum, yarın okula nasıl gidecekler bizi kim koruyacak, kim sahip çıkacak bu ırkçı saldıralara karşı.” dedi. E.D. bir aldığı darbeler sonucu 1 hafta iş göremez raporu oldu. Konu şimdi mahkemeye taşınıyor.

Aile,  büyük huzursuzluk duyduklarını ifade ederken, aşırı sağın kalesi durumuna gelen Pforzheim’da ırkçı saldırı ve ırkçı tehdit yükseliyor. Olaylar polis dosyasına başka yansıması olayın asıl vehametini oluşturuyor.

IMG_1809