14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Kamil Manzak,” Birliğimiz daim olsun.”

BW-HABER Karlsruhe
MÜSIAD Karlsruhe Şube Başkanı Kâmil Manzak, 15 Temmuz hain darbenin püskürtüldüğü 4 üncü yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Kâmil Manzak mesajında, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak şunlara yer verdi;

“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Tarih boyunca yediden yetmişe millet olarak karşımıza çıkan her türlü engellere, hain plan ve girişimlere göğüs gererek mücadele ettik. Her koşulda ve vakitte ülkemiz, milletimiz ve bayrağımız için canımızı öne sürerek direndik. İşte o büyük vakitlerden biri olan 15 Temmuz gecesi tarih sayfalarında demokrasi mücadelemizi, destansı direnişimizi tüm dünyaya göstermiş olduk. Hiçbir kuvvet bizleri hain saldırılara, planlara karşı yıldırmayacak, aksine birlik ve beraberliğimiz her zaman kuvvetlendirecektir. Allah böylesi hain saldırılara karşı milletimizi, bayrağımızı ülkemizi muhafaza eylesin.
Öncelikle bu destansı gecede mücadele eden gururumuz ve kahramanlarımızı rahmetle anıyor, onlara ve gazilerimize minnetlerimi sunuyorum. Onlar demokrasi adına vatan, bayrak uğruna gözlerini kırpmadan mücadele ederek bu destanı yazanlardır.
Demokrasiye ve vatanına sahip çıkmak adına sokaklara çıkan, meydanlarda direnen, hastanelerde çalışarak mücadele eden, dualar eden, tanıdık, tanımadık birbirimize kenetlendiğimiz bu destansı gecede direnişimizin başarı ile sonuçlanmasından gururlanıyor, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü tebrik ediyorum.”