12/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu, ” 15 Temmuz darbe girişimi kanlı bir terör saldırısıdır.”

BW-HABER Karlsruhe

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

‘ 15 Temmuz darbe girişimi kanlı bir terör saldırısıdır.’ sözleriyle konuşmasına başlayan Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu, salonu dolduran sivil toplum temsilcilerine, ’15 Temmuz, FETÖ terör örgütünün devletimize yönelik oluşturduğu büyük tehdidi ortaya koymuştur.’ dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Karlsruhe Başkonsolosluğu’nda düzenlenen anma toplantısına Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanı Erdem Arın, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği ( MÜSİAD ) Avrupa Koordinatör Başkanı Burhan Sağlam , UID Karlsruhe Şube Başkanı Muhlis Alkan, UID Rhein-Neckar Şube Başkanı Osman Gökalp, Karlsruhe Türk Kadınları Derneği Başkanı Mine Kılıçer ve bir çok STK temsilcileri katıldı.

Banu Terzioğlu terör örgütü FETÖ’nün Türkiye dışında eylem ve faaliyetlerinin devam ettiğinin altını çizerek, yurtdışında örgütle mücadelenin önemine işaret etti.’Örgüt PR ve lobi imkanlarını kullanarak asılsız haberler üzerinden mağduriyet hikayesi yaratmaya, medyada terar görünür olmaya, Türkiye’ye düşman çevrelerden işbirliğini güçlendirmeye gayret etmektedir. Bu nedenle, Türkiye dışındaki FETÖ yapılarıyla mücadele daha fazla önem kazanmıştır.’

Hayır işleriyle uğraşan bir hareket değil

‘FETÖ’nün kendisini lanse etmeye çalıştığı gibi eğitim ve hayır işleriyle uğraşan toplumsal bir hareket olmadığı, siyasi ve ekonomik emelleri bulunan karanlık ve sinsi bir örgüt olduğunun uluslararası planda anlaşılması büyük önem taşımaktadır. BU örgüte kucak açanlar bilmelidir ki FETÖ sadece Türkiye için değil faaliyet gösterdiği tüm ülkeler için tehdit oluşturmaktadır.’

Öğrencilerin mağduriyeti engellenecek…

Eğitim alanında FETÖ’ye karşı atılan adımların öğrencilerde mağduriyet yaratmasını engellemek amacıyla Maarif Vakfı dünya çapında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugüne kadar 38 ülkede FETÖ iltisaklı okul ve dil kurslarının faaliyetleri kısmen ya da tamamen sonlandırılmış, bunların 20’sinde okullar Türkiye Maarif Vakfına devredilmiştir. Bunun yanısıra, Türkiye Maarif Vakfı 22 ülkede yeni okullar açmıştır.’

Başkonsolos Banu Terzioğlu, yurtdışındaki FETÖ yapılanmasıyla ilgili mücadelenin uzun soluklu olduğunu ifade ederek ‘Bir terör ve suç örgütü olan FETÖ’yle bu mücadelemizde Almanya’nın da yanımızda durmasını bekliyor ve talep ediyoruz.’ açıklamasında bulundu.

Karlsruhe Başkonsolosluğu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, Başkonsolosluk Toplantı Salonunda fotoğraf sergisi açtı.

Toplantı salonunda açılan sergide yer alan, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi ve sonrasında Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirleri tarafından çekilen fotoğraflar vatandaşlar tarafından ziyaret edebilecek.