03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe DİTİB’den Çocuklara Kurs Desteği

IMG_6444W

BW – HABER    KARLSRUHE HABER

Hedef Okul Başarısını Artırmak

Karlsruhe Okul Aile Birliği ve Karlsruhe DİTİB Merkez Camii birlikte ”Etüt Sınıfı” oluşturuyor. Yardım kursları Pazartesi’nden Perşembeye kadar 14:00 ila 17:30 arasında olacak. Matematik, Almanca ve İngilizce derslerinde verilecek yardım kursları için Kappelestr.3 76131 de bulunan DİTİB Merkez Camii’ne başvurmanız yeterli.

İyi Nesil , Başarılı Nesil İçin

Hedefin okullarda göçmen kökenlilerin başarını artırmak olduğunu belirten DİTİB başkanı Lütfu Azal, ” Çocuklarımızın okuyarak daha iyi mevkilere gelmesi için, KOAB ile Veli Birliği ortak bir çalışmanın altına imza attı. Burada KOAB ve Eğitim Ataşeliğimize teşekkür ederim. Amacımız çocuklarımızın başarısını artırmak.” dedi. Kurslara olan yoğun ilgi nedeni ile başvurularda acele edinilmesini söyleyen Karlsruhe Veli Birliği başkanı Levent Yıldız, ” Bu hepimizn bir başarısı olacak.” dedi.

Sofyalı : Tüm Karlsruhe’ye Yayacağız…

11 Şubat Perşembe günü DİTİB Merkez Cami’nde yapılan basın açıklaması ile duyurulan Karlsruhe Veli Birliği ve Karlsruhe Okul Aile Birliği’nin  birlikte imza attıkları” Gençlerimizin geleceği…” diye başlayan açıklamada, 55 yıllık  onurlu bir geçmişin sonunda, artık gençlerimizin Almanya’nın geleceğinin planlanmasında görev alması gerektiği ifade edildi. Proje sorumlusu Filiz Sofyalı; Okul yardım kursunun 2incisinin açıldığını söyleyerek hedefin tüm Karlsruhe’de ki göçmne gençlere ulaşmak, okul başarılarını desteklemek dedi. Proje Koordinatörü Müh. İsmail Demir, yapılacal en büyük yatırımın gençlere olacağını, eğitime yepılan yatırımın dönüşünün uzun ama en iyi yatırım olduğunu söyledi.

Okul Yardım Kursları çalışması Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol ve Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı tarafından desteklenen bir proje. ” Haydi Türkçe Konuş Benimle” kampanyası ile tüm Baden bölgesinde başlatılan 22 farklı projeden biri olan ”Sınıf Etütleri” oluşturularak gençlerin ders notlarına yardımcı olma çalışması 4 Şubat’ta Başkonsolos Cem Örnekol tarafından dile getirilmiş ve sayısının artırılması arzulanmıştı. İşte bu çağrı 15 Şubatta karşılığını buldu. KOAB tarafından DİTİB Veli Birliği ile işbirliği yapılarak, DİTİB Merkez Camii’ne ait binada Almanca, İngilizce ve Matematik kursu verilecek.

IMG_6441WW