20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine Tecrübeli Bir İsim Geldi ; Uğur Acar

BW-HABER
Karlsruhe

Almanya’da Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine tecrübeli bir isim geldi. 2005 yılında Köln Eğitim Ataşeliği görevinde bulunan yeni Karlsruhe Eğitim Ataşesi Uğur Acar, Türkiye’de Seymenlik geleneği yaşatan bir isim .Ankara Kulübü Derneği Akyurt Şubesi Kurucu Başkanı Uğur Acar, bir çok defa Seymenlik kültürüne verdiği hizmetten dolayı ödül aldı. Hamburg Eğitim Ataşeliğine bağlı Türkçe dersi öğretmenliğinden Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine atanan Uğur Acar Almanya’da eğitim sistemini yakından tanıyan bir isim. Özellikle eğitimde velierin aktif rol almasını isteyen Acar, okullarda bulunan veli derneklerine ailelerin üye olması durumunda büyük faydalar getireceğini söylüyor.

Türkiye’de MEB’e bağlı şube müdürlüğü, Akyurt Büğdüz İlköğretim Okulu, Akyurt Şükrü Acar İlköğretim Okulu, Çankaya DSİ İlkokulu ve Gölbaşı Şehit Ömer Halisdemir’de okul müdürlükleri görevinde bulundu.

Denizli Eğitim Yüksek Okulu, Ön Lisans Sınıf Öğretmenliğinden mezun olan Acar, Hacettepe Üniversitesi Lisans Eğitim Yönetimi Teftiş Planlama ve Ekonomisi’ni bitirdi. Ankara Üniversitesinde Eğitim Yönetimi Denetimi konusunda mastırını tamamlayan Acar, Ankara Üniversitesinde doktora çalışmasına devam ediyor.