24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Hazır !!!

IMG_4827


BW-HABER       Karlsruhe


 

Büyük Kutlama İçin Tüm Hazırlıklar Tamam.

Mustafa Kemal Atatürk’ün yetim çocuklara armağını Ulusal Egemenlik Günü kutlaması, 7 düvele verilen mücadelenin başarısının bir sonucudur… Kurtuluş mücadelesi sonrası kutlanmaya başlanan, Çocuk Bayramı savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukların bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacını taşımaktaydı… bayram 1979 yılında uluslararası statü kazandı…Günümüzde bayrama birçok ülkeden çocuklar katılmakta, çeşitli gösteriler hazırlanmakta, okullarda törenler ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. 23 Nisan etkinliği artık dünya çapında bir çocuk bayramıdır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması TSV Karlsruhe Rinthei salonunda düzenlenecek çocuklara yönelik etkinlikle kutlanacak. Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol ve Karlsruhe Belediye Başkanı Yardımcısı Martin Lenz himayesinde, Karlsruhe Okul Aile Birliği tarafından düzenlenecek etkinlik; DİTİB Merkez Camii, Türk Kadınlar Derneği, Harmony Müzik Okulu ve Tiyatro Dialog tarafından destekleniyor.

palyoca-aliş

Allianz Bayram Mansuroğlu ana sponsorluğunda Karlsruhe Rintheim ‘da ki dünya çocuklarının buluşma etkinliğine Köln kentinden çocukların bir numara diye andığı işinde başarılı, ”Palyaço ALİŞ” gelecek. Aliş meslek olarak yaptığı işinde tam bir pedagog. Almanya’da bir çok kermeste, Türk Günleri’nde, düğünlerde görev alan Aliş çocukların gönül dünyasında taht kurdu. Karlsruhe DİTİB Merkez, Ettlingen DİTİB camii kermeslerinde görev alan Aliş, Nasrettin Hoca, Hacivat ve Karagöz gibi tiplemeleri ile başarılarından söz ettirdi.

Şimdi Karlsruhe

Karlsruhe 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasına özel olarak gelecek Palyaço Aliş, yeni şovları ve çocuklar için getireceği hediyeleri merak ile bekleniyor. 23 Nisan Cumartesi saat 13:00’da Karlsruhe Rintheim’da başlayacak etkinliğe giriş ücretsiz olacak.

IMG_4813