30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

“Hak Dostum Hak” Kırdı Geçirdi.

IMG_4405


BW-HABER     Karlsruhe      Foto yaşar sekban


 

İstanbul Meydan Sahnesi Almanya turnesini,  “Hak Dostum Hak” adlı tiyatro oyunu ile açtı. İstanbul Meydan Sahnesi, Eray Yasin Işık’ın yazıp, Burak Altay’ın yönettiği müzikli güldürü ile tiyatroseverlere merhaba dedi.

Karlsruhe Tiyatro’ya Merhaba Dedi.

Almanya turnesine 8 Nisan’da Karlsruhe, 9 Nisan’da Esslingen  ardından Wuppertal, Hamburg ve Berlin kentlerinde devam eden 80’lerin unutulmaz yıldızları “Hak Dostum Hak” adlı tiyatro oyunu gurbetçilerin karşısında sahne aldı.
İstanbul Meydan Sahnesi’ni Stephanssaal salonunda  ağırlayan Karlsruhe, Eray Yasin Işık’ın yazıp, Burak Altay’ın yönettiği müzikli güldürü ile tiyatroseverlere merhaba dedi.

Türkiye’de yaşanan darbelerin Türk Tiyatrosu üzerindeki etkisi ve izleyicinin farklılaşan eğlence anlayışını, geleneksel bir üslupla anlatan oyunda Hacı Ali Konuk, Hakan Bulut, Yasemin Biber, Eray Yasin Işık ve Faruk Sofuoğlu muhteşem performansları ile bol bol alkış aldı.

IMG_4394

Darbeler, yangınlar, çeşitli saldırılar gören bir tiyatro binasının, her şeye rağmen ayakta kalabilme hikâyesini traji komik bir dille anlatan oyunda, her olumsuızluğa karşı tiyatro salonlarını doldurmalıyız mesajı verildi.

Beraber eğlenemeyenler birlikte bir gelecek kuramazlar

Salonu dolduran izleyicilerin ayakta alkışladığı oyunun sonunda, 80’ler dizisinde mahallenin kasabı ve İstanbul Meydan Sahnesi Sanat Yönetmeni Faruk Sofuoğlu oyuncularıyla birlikte seyircileri selamlayarak sanata ve sanatçılara her zaman desteklerini ileten Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol ve Karlsruhe’de tiyatro çalışmalarına destek veren Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’ya teşekkür etti.

Sofuoğlu Karlsruhe kentinde tiyatro çalışmalarına bizzat destek olmak istediklerini belirterek, salonda tiyatro oyununu izleyen tiyatro eğitmeni Ruşen Kartoloğlu’nun tiyatroya verdiği emekten dolayı teşekkür etti. Sofuoğlu” Gülmekte birlikte olur. Beraber eğlenemeyenler birlikte gelecek kuramazlar. Herşeye rağmen salonlarımızı doldurmalıyız.” ded.

Oyuna Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol, Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Çalışma Ataşesi Muhammet Kıran, Osman Kaya, Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Mehmet Tekin, tiyatro oyuncusu ve eğitmeni Ruşen Kartaloğlu izleyiciler arasındaydı.

Oyunun sonunda başkonsolos Cem Örnekol oyuncuları başarılarından dolayı tebrik etti ve bir çiçek hediye etti.

IMG_4556


IMG_4493


IMG_4547


IMG_4541


IMG_4465