18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe: “Karlsruhe, Irkçılığa Karşı Haftası” başladı

BW-HABER Almanya Karlsruhe 16 Mart 2019

Karlsruhe – 15 Mart 2019 Cuma günü, Karlsruhe Belediye başkanı Dr. Frank Mentrup ve Irkçılığa Karşı Uluslararası Haftalar Vakfı Danışmanı Marlies Horch, Belediye Meclisinin Vatandaş Salonu’nda birer konuşma yaptılar.

Dr. Frank Mentrup (55) selamlama konuşmasında, ırkçılık ile mücadelede Karlsruhe kentinin önemli bir yere sahip olduğunun altını çizerek herkesi mücadele konusunda birliğe davet etti. Dr. Frank Mentrup katılımcılara teşekkür etti.

Marlies Horch, konuşmasında eylem haftalarının kökenlerini ve önemini açıkladı, ırkçılık terimini tarihsel bağlamda günümüz ile yorumlarken, ırkçılığa karşı çalışmak için mevcut zorluklar hakkında bilgi verdi.Horch, özellikle iş yerlerine başvurularda müslümanlara ve göçmen kökenlilere ayrımcılık yapıldığını, örnekleri ile açıkladı.


Marlies Horch, Referentin bei der Stiftung für die Internationalen Wochen gegen Rassismus

“forum Arapça-Almanca şarkıları” nın müzikal katkısı ile Almanca Konuşan Müslümanlar Derneği (DMK) tarafından hazırlanan bir video ile açılış etkinliğini tamamladı.

ASİP Genel Başkanı Sedat Demir Çağrıda Bulundu

Açılışa Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu Genel Başkanı Sedat Demir katılarak, bir süre Karlsruhe Belediye Başkanı Dr. Frank Mentrup ile görüştü. Sedat Demir,  „Karlsruher Wochen gegen Rassismus“ ismi altında altıncısı düzenlenen haftadaki etkinliklere herkasin katılması çağrısında bulundu.