24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Genç MÜSİAD, Üniversiteliler İle Buluştu

BW-HABER

Karlsruhe 20 Nisan 2017


Genç MÜSİAD ( Müstakil İş Adamları Derneği) tarafından düzenlenen ” Vizyon” programına, MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Burhan Sağlam konuk oldu. 

Genç MÜSİAD Başkanı Abdulhamit Çördük, düzenledikleri etkinlik koınusunda yaptığı açıklmada ” Amacımızıgeleceğin iş dünyasına adım atacak olan genç üniversitelilere, iş dünyası hakkında bilgi sunmak, onları bir nebzede olsun hazırlamak.” diyen Çördük, programın oldukça verimli olduğunu ve üniversite gençlerin iş dünyası konusunda bir çok ilginç sorular yönelttiğini ifade etti. 

MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Burhan Sağlam, iş dünyası ve hayatı konusunda bilgi verdiği gençlere, iş hayatında yaşadığı tecrübelerden örnekler verdi. Buhan Sağşam ” Karşımda bu gün çok dinamik ve enerjik, iş dünyasına atılmayı bekleyen genç üniversiteleri gördüm. Gelecekte hedefledğimiz yere szilerin bu güzel enerjisi sayesinde geleceğiz.” diyen Sağlam, Almanya ve Türkiye arasında ki en iyi iletişimi; genç, dinamik, bilgili toplumun sağlayacağını belirtti. 

Karlsruhe Türk kökenli öğrencilerin  katıldığı etkinlikte öğrenciler iş dünyası konusunda sorularını ilettiler. Genç MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Abdülhamit Çördük  ilk vizyon etkinliğine katılan, Burhan Sağlam’a teşekkür etti. Çördük belli zaman dilimlerinde, iş dünyasının önemli isimlerini programlarında ağırlayacaklarını söyledi.