20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

KATÖD Çay Akşamında Üniversitelileri Biraraya Getirdi

img_9926

 


BW-HABER     Karlsruhe


KATÖD Çay Akşamında Buluşturdu

KATÖD (Karlsruhe Türk Öğrenci Derneği) Üniversiteli Öğrencilerin yeni eğitim ve öğretim yılı münasebetiyle ”Çay Akşamı” düzenledi. KATÖD yönetim kurulu üyelerininde katıldığı akşamda, farklı branşlarda üniversiteye başlayan gençler birbirlerini tanıma imkanı buldu. Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Demiray ” Yeni eğitim yılında aramıza yine farklı branşlardan öğrenci arkadaşlarımız katıldı. Aralarında Türkiye’den gelen öğrencilerde de var. Biz yine her zaman olduğu gibi Çay Akşamında aramıza yeni katılan arkadaşları, bu yeni ortamlarına kolayca uyum sağlayabilmeleri  konusunda bilgilendiriyoruz. Bu akşamda yeni arkadaşlara okul konusunda bilgi verirken, eski arkadaşlar ile stajerlikleri konusunda bilgi alış verişinde bulunduk. Çok faydalı bir akşam tüm üniversite öğrencilerine katılmalarını tavsiye ederim.” dedi.

Emlak Sorununu Çözmeye Çalışıyoruz

Rıdvan Özkara özellikle yeni üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin barınma problemlerine çözüm bulma konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, ” Aramıza gerek Türkiye’den gerekse buradan katılan yeni arkadaşların barınma konusunda karşılaştıkları sorunlar konusunda çalışmalar yapıyoruz. Bir emlak havuzu oluşturmaya çalışıyor, ilanlar ilede ev bulunmasına yardımcı oluyoruz. ” dedi.

Üniversite Adaylarıda Katılabilir

KATÖD Yöneticileri, ”Çay Akşamı’ buluşmasının sadece üniversite öğrencileri için olmadığını üniversitede okumak isteyen gençlerede yardımcı olduklarını ifade etti. Üniversite okumak isteyen gençlere fakülte hakkında bilgi verdiklerini, merak ettikleri dal ve sonrası karşılaşabilecekleri konular hakkında bilgilendirdiklerini söyledi. KATÖD  Yönetim Kurulu Üyeleri, ayrıca staj yapmak isteyen öğrencilere staj yeri konusunda yardımcı olduklarını ifade etti.

Çay Akşamı ana sponsoru Seyidoğlu Baklava ve Tatlıları oldu. Akşamda öğrenciler hazırladıkları yiyecekleri birbirlerine ikram ederken, yeni başlayan üniversite öğrencileri ise okulları konusunda bilgi aldılar.

Karlsruhe Başkonsolosu Himayesinde İş Gezisi

KATÖD önümüzdeki günlerde Karlsruhe Başkonsolosluğu himayesinde Alman otomiv devi Porsch firmasının üretim yerini gezecek. Emel Yörükler, gezinin amacının Endüstri Mekanikteki son gelişmeleri yerinde görmek olduğunu ifade ederek, 30 kişilik kontenjanın şimdiden dolduğunu söyledi.KATÖD Yönetim Kurulu  iş gezisini himaye eden Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol’a teşekkür etti.