24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe’de Büyük Yangın… Sabotaj Mı?

img_7760


BW-HABER   Karlsruhe   28 Ekim 2016 


Yangın Geceyi Aydınlattı

Karlsruhe’de saatler 20:19’u gösterdiğinde polis, Kuzey Şehir Bölümünde lastik deposunda bir yangının başladığı haberini acil olarak düştü. Polisin ilk bilgisi yangının Pensilvanya caddesinde olduğu, ancak daha sonra New-York caddesinde bulunan ve içinde 3000 adet lastiğin bulunduğu depoda başladığı teyit edildi.

140 İtfaiye Eri

Yangına anında müdahale eden Karlsruhe itfaiyesi, yangına farklı araç ve gereçleri ile müdahale ederken, ayrıca havadan helikopter ile müdahaleyi destekledi. Yangına 140 itfaiye eri müdahale etti. Olayda kimse zarar görmezken ilk tesbite göre 800.000 Avro zarar olduğu belirtildi. Yangın gece 22:00 sularında söndürülebildi.

yangin01

Erzberge Caddesi Kapatıldı

Lastik deposunun bulunduğu, bölgeye çıkan Erzberger caddesi, gece 00:35 saatine kadar trafiğe kapatıldı. Lastik deposunun bulunduğu  alan Amerikan ordusu tarafından kullanılmış, daha sonrada anlaşmalarla kışla bölgesi BW Eyaletine devredildi. Kışla bölgesinde bulunan caddelerin ismi Amerika Birleşik Devleti şehir isimleri ile anılıyor.

Derbi Öncesi Gerginlik Haberi Doğru Değil

30 Ekim Pazar günü Karlsruhe ve Stuttgart derbi müsabakası öncesi yaşanan yangın olayı, bazı medya kuruluşlarında Karlsruhe Fun Klübüne karşı düzenlenen sabotaj olarak haber verildi. Konu polis tarafından doğrulanmadı. Konunun fısıltı magazini tarafından derbi öncesi gerginliğin artırılması olduğu ifade edildi. Yanan lastik deposunun yanında KSC Fun Klübü bulunuyor yangının ilk olarak burada çıktığı düşünüldü.

Badeners ve Schwaben Ateşi Pazar Günü Karlsruhe’yi Isıtacak

Stuttgart’lı holiganların küçük provakatif eylemleride 30 Ekim Pazar günü Karlsruhe’de oynanancak derbyi müsbakası öncesi ortamı gerdi. Karlsruhe’ye gelecek olan 3000 Stuttgart taraftarı endişeliyiz açıklaması yaparken, KSC Stadyumunda bulunan 30.000 koltuğa karşı, 3000 bilet verilmesini doğru bulmadıklarını söylüyor Stuttgart Fun Klübü. Badeners ve Schwaben ateşi Karlsruhe’yi Pazar günü ısıtacak. İki eyalet resmiyette birleşsede, gönüllerde hala o ezeli rekabet devam ediyor.