18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Kazım Kaya’ Bu seçim çok farklı’

BWHABER

Karlsruhe 2 Haziran 2018


CHP Seçmenleri Sandığa Davet Etti.

Karlsruhe / Durlach Cumhuriyet Halk Partisi,  Cumhurbaşkanı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla Durlach kent merkezinde seçim stantı kurdu. Vatandaşların seçime olan ilgisi oy kullanma tarihi olan 7 Haziran’a yaklaşıldıkça artıyor. 

Durlach ve Karlsruhe CHP teşkilatı tarafından düzenlenen etkinlikte konuşma yapan CHP Baden-Württemberg başkanı Mehmet Yıldırım göreve ve sandıklara hazır olduklarını, tüm çalışma arkadaşlarının bu yönde hazırlıklarını bitirdiklerini ifade ederek şunları söyledi, ” Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bizler yurt dışında ve  yurt içinde var gücümüzle parti olarak çalışıyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Muharrem İnce’ye BW eyaleti olarak yüzlerce vatandaşımız katkısını sundu. Türkiye bir kaos içinde, mevcut hükümet 16 yıldır yapmadığını bir anda vaat ediyor. Tabiki 81 milyon vatandaşımız artık bunlara inanmıyor. 16 yılda Cumhuriyet kazanımlarını harcadılar. Bizler direneceğiz. Mustafa kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti koruyacağız. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce bir heyecan bir rüzgar oluşturdu. Bunu bizlerde devam ettiyoruz. Almanya’da 15 noktada stantlarımız kuruludu. ” 

Kazım Kaya ”Kazanımların yok olma tehlikesi var.”

CHP BW Eyaleti Onursal Birlik Başkanı Kazım Kaya, ”Bu seçim çok farklı 2017 Nisan referandum sonrası Türkiye’de sistem değişiyor. Bu şu anlama geliyor,  Cumhuriyetin kurumlarının yok edilmesi ve tek adam olmak demektir. Kimin seçimlmesi önemli değil, tek adamın seçilmesi tehlikelidir. Bir kişinin bu kadar yetkiye kavuşmasının doğru olmadığını söylüyoruz.  Öncelikle şuan 24 Haziran seçimlerinin önemli olduğunu özellikle vurguluyorum, kazanımların yok olma tehlikesi var. Bizler tekrar yaşanabilir bir uygar ülke yaratmamız gerekir. Bozulan demokrasiyi  rayına oturmak, kindar nesil için hazırlanan eğitimi düzeltmek, tekrar barışı tesis etmek, eğitimin ve teknolojinin önemli olduğunu kavramalıyız. Laikliğin yok edilmesi demek Afganistan olmak demektir. Yurttaşlarımızı sandığa giderken elini vicdanına koymalı ve bizden sonra gelecek nesile çağdaş bir ülke bırakmalıyız. ” 

Sultan Demir ” CHP BW Eyaletinde seçimlere hazır.”

CHP BW Eyaleti Denetleme  başkanı Sultan Demir, ‘Çok iyi bir CHP li sandık görevlisi ekibim var. Bu önümüzdeki seçimler için biz hazırız. Organizasyonuzmuz tamamlandı. Gönüllü çalışanlarımız var. Yurt dışında çalıştığımız için 13 günlük seçim maratonu çok zor. 7-8 gün olması hem bizler hem de seçmenler için yeterli.  dedi. 

Cengiz Yavuz, ” 81 milyonu kucaklayacağız. ”

CHP Karlsruhe Başkanı Cengiz Yavuz, seçimlere ilginin artması için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek şunları söyledi, ” Herkes ile barışık olmalıyız. Kader birliği yapıyoruz. Ülkemize huzur gelsin, adalet olsun. Biz ülkemizde barış huzur istiyoruz. Çanakkalede  kurtuluş mücadelesini hep beraber verdik 81 milyon ile kucaklaşmak  istiyoruz.”

Halil Günaydın’ Seçimlere CHP olarak hazırız, ilgi büyük. ”

Durlach CHP Başkanı Halil Günaydın insanların 24 Haziran seçimlerine ilgilerini artırmak amacıyla bir çok çerde stant kurduklarını, CHP li görevlilerin seçim sandıkları için hazırlıklarını bitirdiklerini ifade etti. 

Durlach’ta düzenlenen etkinliğe CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, telefon ile canlı bağlanıp, seçmenlere hitap etti.