13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Deniz Arslan Babasının İzinde… Dünya Kick Boks Şampiyonu Oldu.

img_0413


BW-HABER     Kirchheim-Teck


Babasının İzinde… Deniz Arslan Dünya Kick Boks Şampiyonu

11 Kasım Cuma günü Almanya’nın Kirchheim-Teck kentinde ISKA Federasyonu tarafından düzenlenen Dünya Kick Boks Şampiyonasında Deniz Arslan 55 kg’da Dünya Şampiyonu oldu. Almanya doğumlu Erzincanlı Deniz Arslan Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda rakibine ringi dar etti. 55 kiloda Rus rakibiyle yaptığı final mücadelesi sonrası altın kemere ulaşan Deniz Arslan, İstiklal Marşını dinletip, Türk bayrağını göndere çektirdi. Kirchheim-Teck Event Palast salonunda düzenlenen şampiyonada 16 yaşındaki Deniz Arslan’dan yaşça büyük olan 18 yaşındaki Rus rakibi Sami Touvati   55 kilo olması sebebiyle, aynı kategoride mücadele verdi.

3-0 Skorla Şampiyon Oldu

5 Raund süren zorlu mücadeleye iyi başlayan Deniz, adeta rakibini ezdi. İkinci Raund’da toparlanan Rus Sami, Deniz ‘e karşı direnmeyi sürdürsede, 3 üncü ve 4 üncü raundda kontrolünü kaybetti. Aldığı darbeler ile  ayakta durmakta zorlanan Rus rakibine karşı 5 inci raundda rahat bir oyun çıkardı. Deniz’in uzun ve güçlü kollarına karşı daha fazla mücadele edemeyen güçlü Rus sporcu, nakavt olmamak için uzun süre direndi. 5 inci raund sonunda açık fark ile rakibine üstünlük sağlayan Deniz hakemlerden puanı alarak 3-0’lık sonuçla güçlü rakibini geçti ve Dünya Şampiyonluğunu ilan etti.

Sen Şampiyonsun

Müsabakada Dünya Kick Boks Şampiyonu Deniz’in babası Gökhan Arslan oğlunu motive ederken son raundda söylediği söz müsbakaya damgasını vurdu. Gökhan Arslan ”Sen Şampiyonsun” dediği, son güne kadar hazırladığı oğlunun Dünya Şampiyonu olması ile birlikte sevinçten havaya uçması görülmeye değerdi.

Şampiyona Kemeri Gürkan Avcı  Taktı

Dünya Boks Şampiyonumuz Fırat Arslan, Gale Gecesine katılarak, tüm genç sporculara destek vermeye hazır olduğu mesajını verdi. Dünya Şampiyonu Deniz Arslan’a kemeri, Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı tarafından takıldı. Gürkan Avcı, İstiklal Marşının okunması ve Türk Bayrağının rigte dalgalanmasının gurur verici olduğunu söyleyerek, Deniz Arslan ve ailesini başarılarından dolayı tebrik etti.

Geçtiğimiz Mart 2016 tarihinde yine Kirchheim – Teck kentinde düzenlenen şampiyonada  Avrupa Kick Boks Şampiyonu olan Deniz Arslan şimdi Dünya Kick Boks Şampiyonu olarak Kemeri taşımayı hak etti. Dünya Şampiyonu gelecek sene kemerini koruma müsabakası yapacak.