13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Kına Ve Cilt Bakımı Belgelerini Aldılar

IMG_6311

BW – HABER          DURLACH

Kurslarda Konuşma Dili Türkçe

Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği ile Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği koordinasyonunda başlatılan ‘Haydi, Türkçe Konuş Benimle’ kampanyası ile Karlsruhe / Durlach’ta düzenlenen ” Türk Kültüründe Kına ve Cilt Bakımı” konulu kursa katılan 16 katılımcıya belgeleri verilirken, kurs öğretmeni cilt bakım uzmanı  Gülden Ekşi’ye başarılı çalışmasından dolayı Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı ”Taktir Belgesi” verdi.

Almanya’da kadınları hayatın pro-aktif ortağı haline getirmek istiyoruz diye konuşmasına başlayan Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, ” Kursta konuşulan dil Türkçe olmalı. Biraraya gelerek tanışmanızı istiyoruz. 100 kelime ile dil  konuşulmaz, öğretilemez. Kendi dilini iyi bilen ikinci dili daha iyi öğreniyor. Kendi kültürünü bilen diğer kültürlere karşı toleranslı oluyor. 22 tane kurs düzenleniyor, gençlerin kendi kültürlerini unutmamalarını istiyoruz. Almanya’nın yönetiminde bizim gençlerinde söz sahibi olmalarını istiyoruz. Buradan Almanya ile ortak işler yapabilme ortamı doğacaktır.” dedi.  Gürkan Avcı en iyi mirasın iyi bir diploma olduğunu belirterek, başka birşeyler bırakmaya çalışmayın uyarısında bulundu.

6 hafta süren kurs sonunda 16 katılımcı ”Katılım Belgesi” ni Ataşe Avcı’nın elinden aldı. Kurs eğitmeni Gülden Ekşi, ” Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’ya çok teşekkür ederim. Bir çok farklı kurslar, etkinlikler var. Bizlerde istifade etmeye çalışıyoruz. Kursta başarılı olan 16 öğrencime teşekkür ederim.” dedi.

IMG_6321


IMG_6344