13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

‘Lock Down’ 31 Ocak tarihine kadar uzatıldı.

BW-NEWS Stuttgart

Federal hükümet ve eyaletler bugün kilitlenmeyi Ocak sonuna kadar uzatma ve sıkılaştırma kararı aldı.

BW Eyalet Başbakanı Winfried Kretchmann yeni nlemlerle ilgili açıklama yaparken, okulların kapalı olacağını açıklaması üzerine eleştirilerin hedefi oldu.

BW Eyalet Başbakanın pandemi önlemleri konusunda ki açıklması;

′′ Sevgili vatandaşlar,
Yeni yıla çok umutla başladık, çünkü aşıların başlangıcı bizim için önemli bir bakış açısı oluşturuyor.
Ama önümüzde hala zor bir gerginlik var, muhtemelen tüm pandeminin en zoru. Enfeksiyon sayıları hala çok yüksek. Yoğun bakımlar son birkaç gündür hiç bu kadar dolu olmamıştı. Ve geçen ay olduğu kadar çok insan Corona ‘ dan ölmedi. Ama hala Noel ve Yeni Yılın nasıl etkileyeceğini bilmiyoruz.

Bu arka plana karşı, herşey açık: kolaylaştırmak zor, acımasız bir nükseye yol açar. İşte bu yüzden bugün sadece olduğu gibi devam etmek için değil kısıtlamaları sıkılaştırmak için karar verdik.
Tüm bunların bizden çok şey istediğinin farkındayım. Dahası, eşi benzeri görülmemiş, tarihi bir çabayla uğraşıyoruz.
Bu yüzden lütfen takipte kalın bayanlar ve baylar. Cesur kalın ve sabırlı olun. Biz de bu zamanı böyle atlatacağız ve birlikte atlatacağız.

Başbakan Winfried Kretschmann’ın ′′Baden-Württemberg ‘ deki uygulamaya ilişkin detayları artık eyalet hükümeti içinde koordine ediliyor. Bunlar belirlendikten sonra, tüm konularda her zaman olduğu gibi kapsamlı bilgileri www.Baden-Württemberg.de bulabilirsiniz.