20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Mega Star Tarkan’ın Vokalisti Murat Aziret

 

Haber : Radyo 34 Mannheim

Mega Star TARKAN’IN Vokalisti Murat Aziret’ten Yeni Single


Murat Aziret ” Kalbimin Duvarları” ile 29 Ekim’den itibaren tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 
MÜZİK DÜNYASININ EN ÖNEMLİ ERKEK VOKALLERİNDEN BİRİ OLAN MURAT AZİRET, YEPYENİ ÇALIŞMASI “KALBİMİN DUVARLARI” İLE MÜZİK DÜNYASINA HIZLI BİR GİRİŞ YAPIYOR!

Evrensel ses rengi ile birçok sanatçının etnik ve popüler müzik projelerinde yer alan; uzun yıllar dünya starı Tarkan’ın, Ajda Pekkan ve Ziynet Sali gibi yıldızların back vokalistliğini yapan Murat Aziret, dinleyicilerine her kulağın keyifle dinleyeceği akustik sound ve melodiler ile oluşturulmuş bir pop-rock ziyafeti hazırladı…
 Söz ve müziği Alp Deniz’e, düzenlemesi Tolga Sünter’e ait olan “Kalbimin Duvarları” 29 Ekim 2018’de İstanbul Plak etiketi ile dijital platformlarda müzik severlerin beğenisine sunuldu…
  
MURAT AZİRET KİMDİR?

Murat Aziret, uzun yıllardır aktif müzik camiasının sahne ve stüdyoda en önemli erkek vokallerinden biridir. Geniş bir yelpazede bulunan müzikal yetenekleri ve nadir ses rengi dolayısıyla, pek çok farklı tarzda sanatçıyla birlikte etnik ve popüler müzik projelerinde yer almış, yabancı tarzlardan alaturkaya birçok farklı formda müzikal altyapıda çalışmış, ayrıca popüler müzik odaklı solo çalışmalar yapmıştır.
 
Radyo ve televizyon reklam müzikleri, televizyon programı orkestraları, ayrıca tiyatral içerikli reklam müzikleri üzerine yoğun bir tecrübeye sahip olan Murat Aziret, iyi müzik dinleyicilerinin ve müzisyenlerin beğenisine iki solo albüm (Aşka Dair – Sahne Gibi) ve iki single çalışması (Kavga Kıyamet – Hazır Kıta) sunmuştur. Yaklaşık 5 yıldır Tarkan’la birlikte sahne çalışmaları yürütmektedir. Ajda Pekkan’la 10 yıldan fazla sürmüş olan sahne birlikteliğini, 3 yıldır Metin Arolat’ın sahnesinde yürüttüğü ekip şefliği görevini, 3 yıldır Ziynet Sali’nin sahnesinde ve Halil Sezai’nin çalışmalarındaki farklı görevlerini 2018 yaz sezonu itibariyle sonlandırarak solo çalışmalarına yoğunlaşmaya karar veren sanatçı, ayrıca Ajda Pekkan’ın stüdyo okumalarının son 6 yılında vokal koçluğu ve ayrıca zaman zaman sahne süpervizörlüğü yapmaktadır.
Aktif müzik camiasının gerek sahne önünde gerekse mutfağında uzun zamandır var olan Murat Aziret, müzikseverlere daha yakın olabilmek için hazırladığı yepyeni single çalışması “Kalbimin Duvarları” ve yepyeni sahne programları ile müzikseverlerle buluşmak için sabırsızlanıyor.
 
Murat Aziret, bugüne dek sahnede İzel, Gülşen, Burak Kut, Burcu Güneş, Halil Sezai, Metin Arolat, Ajda Pekkan, Tarkan gibi isimlerle birlikte çalışan sanatçı, stüdyo ve kayıt ortamlarında ise Sezen Aksu, Sertap Erener, İlhan Şeşen, Edip Akbayram, Ebru Gündeş, Sibel Can, Gökhan Tepe, Serdar Ortaç, Demet Akalın gibi isimlerle pek çok farklı tarzda sanatçının albüm çalışmalarında yer almıştır. Buzuki Orhan Osman’la ile 3 yıl boyunca Grek müziği üzerine çalışmış, Sütaş’ın reklam sesi olmuş, sevilen televizyon projeleri Passaparola ve İclal Aydın’la Hayat Güzeldir programlarında orkestra solistliği ve stüdyo müzisyenliği yapmıştır. “Anadolu Ateşi-Truva” gösterisinin etnik vokal kayıtlarında yer almış, “Broadway’den İstanbul’a” müzikalinde back vokal olarak sahne almıştır.
 
Zafer Peker, Metin Arolat, Erkan Güleryüz, Nilgül gibi sanatçıların albümlerinde söz ve besteleri bulunan sanatçının, son dönemde öne çıkan diğer çalışmaları ise Ajda Pekkan’ın “Yakar Geçerim” albümündeki “Heves” isimli şarkının söz ve bestesiyle aynı albümdeki “Yine Tek” isimli şarkının sözleridir.