13/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam ‘ Balkanlar pazarında yerimizi almalıyız.’

BW-HABER

Karlsruhe 18.10.2017


MÜSİAD Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam ‘ Balkanlarda bizde yerimizi almalıyız.’

MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Karlsruhe, Hellas Restorant’ta düzenlediği yemekli üyeler toplantısında  yaklaşık 70 iş adamı buluşturuldu. Farklı bir çok sektörde yer alan MÜSİAD Karlsruhe üyeleri akşam yemeğinde bir araya geldi.

 

MÜSİAD Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam, Türkiye ve Almanya arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve dinamizm kazanmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Sağlam konuşmasında  Almanya’da yaşayan Türk toplumuna ve Türkiye’nin dünyada güçlenen  konumuna değindi. 

Burhan Sağlam konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Her şeyin hızla değiştiği bir dünyada yaşıyoruz. 30 Ekim 1961 tarihinde, Almanya’nın Bonn kentinde Türkiye ile Almanya arasında “İşgücü Alımı Anlaşması” imzalandı. Anlaşma sonrasında, ilk olarak 2 bin 500 Türkün göç ettiği Almanya’da, bugün beşinci nesle ulaşan  3 milyonun üzerinde Türk bulunuyor. İşçi olarak geldiğimiz Almanya’da artık iş sahibi, bu topluma katma değer veren bireyleriz. Dünya değişti, her gün yeni bir gelişme oluyor. Bizlerde bu değişime ayak uydurmalıyız. Bir çok yeni iş yatırım fırsatları doğdu. Bize yakınlığı ile Balkanlar en büyük pazarımız. Oradan gelen haberler, çağrılar özellikle bizlerin bu pazara girmesi yönünde. Üyelerimizinde bu güçlü ve bize açık pazarda yer almalarını isteriz.” diyen Burhan Sağlam, Balkanlarda yeni fırsatların doğduğunu, bölge iş adamlarının yatırımcıları beklediğini söyledi. Sağlam Balkanlara yapılacak yatırımların katıyla karşılığını vereceğini sözlerine ekledi.

Programda yeni MÜSİAD Karlsruhe üyelerine belgeleri takdim edildi. Yemekli toplantıda MÜSİAD üyeleri iş adamları birbirleriyle tanışarak, yeni iş olanakları üzerinde durdu. Toplantıya MÜSİAD Karlsruhe Genç İş Adamlarıda katıldı.