19/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Manzak ‘ Irkçılık bir hastalıktır.’

BW-HABER Pforzheim

Çirkin saldırı MÜSİAD Karlsruhe Şubesi Başkanı Kamil Manzak tarafından kınandı

Başkan Manzak saldırıya uğrayan iş yerini ziyaret etti.

Almanya’nın Pforzheim kentinde bulunan Türk işletmesi Ümit Fırın’a İslam karşıtı hakaret yazıları yazıldı. Geçtiğimiz Cumartesi günü Pforzheim kentinde aşırı sağ populist Michael Stürzenberger tarafından düzenlenen ve çok az kişinin katıldığı İslam ve Antifa karşıtı gösterinin ardından meydana gelmesi dikkatleri çekti.
Ümit Kandemir’e ait Pforzheim’ın en tanınmış fırıncısı olan Ümit Bäckerei”in camına İslam karşıtı ağır hakaret ifadeleri yer aldı. Olayı hemen polise bildiren Kandemir, bu çirkinliği yapanların bulunmasını istedi.

Ümit Kandemir’in yanındayız

MÜSİAD Müstakil İş Adamaları Derneği Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak, olaydan hemen sonra Ümit Fırın sahibi Kandemir’i ziyaret etti. Olayla ilgili bilgi alan Kamil Manzak konunun takipçisi olduklarını, Almanya’da çok büyük yatırım ve işletmeleri olan Türk kökenli iş insanlarının Almanya’ya değer kazandırdıklarını ifade etti. Manzak bu tür çirkin olayların bir daha olmamasını temenni ederek şunları ifade etti , ‘ Irkcılık küfürdür, lanetlenmiştir.
Dine, dile, uyruğa, inanca, görüşe ya da herhangi bir kişisel nedene dayanılarak ayrımcılık yapılmasına karşı bir gerekçe öne sürülemez. Çünkü tüm bu ayrımcılıkları kapsayan, ortaya koyulan anlayış başlı başına bir ırkcılığın sonucudur.

Irkçılığın bir örneğide iş yerlerine zarar verme

‘Ümit kardeşimizin iş yerine yönelik tehdit yazıları ve zarar verme gibi yapılan eylemler ırkçılığın bir örneği olmuştur. Hepimiz bu dünya üzerinde eşit ve inançlarımız doğrultusunda saygı anlayışına sahip olmalıyız.
Birlik ve beraberliğimizin zedelenmesine yönelik kin ve nefret duygularıyla yapılan bu gibi eylemler insanlığa karşı bir suçtur. Fakat bilnmelidir ki, bizler vazgeçmeyiz, inancımız, görüşümüz ve değerlerimizi daha çok yüceltiriz.

Çözüm bulacağız

Yaşadığımız bu toplumda hoşgörü ve dayanışma ile yeşerteceğimiz geleceğimizi güçlü bir zemin üzerine kurmalıyız.
Bu gibi olaylar karşısında sevgi ve saygı çerçevesinde doğru ilerlemek için güçlü adımlar ve çözümler bulacağımıza inanıyorum.
Kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu denli üzücü olayların tekrar yaşanmamasını temenni ediyorum.