20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak, Karlsruhe Belediye Başkanı Dr. Frank Mentrup’u ziyaret etti

BW-NEWS Karlsruhe

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak ve yönetim kurulu üyeleri; Ayhan Bülbül, Alpaslan Salar, Robert W. Huber, Karlsruhe Belediye Başkanı Dr. Frank Mentrup’u makamında ziyaret etti.
MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Manzak, 6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen deprem sonrası MÜSİAD Karlsruhe’nin bölgede yürürttüğü ‘Yetimi Yetim Bırakma’ projesinde Karlsruhe Belediyesi’nin de yer alması çağrısında bulundu.
Başkan Manzak ziyaret ile ilgili şu açıklamayı yaptı ;

“Karlsruhe Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mentrup, bugün MÜSİAD Karlsruhe olarak bizleri makamında kabul etti. Kendisiyle daha yakından tanışma fırsatı bulduk ve yerel düzeyde daha fazla işbirliği yapma kararı aldık. Ayrıca, Kahramanmaraş’ta gerçekleştireceğimiz “Yetimi Yetim Bırakma” projesi için destek sözü aldık. Aynı zamanda, 5 Aralık tarihinde Karlsruhe Ticaret Odası ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz Network programına katılım taahhüdü de aldık. MÜSİAD Karlsruhe’nin yerelde artık vazgeçilmez bir kuruluş haline geldiğini görmek bizi mutlu ediyor.”