17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Manzak ve Genç MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Gökhan Çalışkan’dan ‘Kan bağışı’ na destek geldi.

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın Karlsruhe kentinde Türk kökenli vatandaşlar tarafından başlatılan ‘ Kan Bağışı Kampanyası’ giderek büyüyor. Önemli bir destekte Karlsruhe MÜSİAD Şube Başkanı İş İnsanı Kamil Manzak’tan geldi. Karlsruhe’de Kovid-19’a yakalanan Tufan Balköy hafta sonu ağırlaşarak hastaneye kaldırıldı. Durumun ciddileşmesi üzerine, Tufan Balköy için acil A Rh+ kana ihtiyacı olduğu ailesine bildirildi. Ancak kan bağışında bulunacak kişinin daha önce Kovid-19 hastalığını geçirmiş olması gerektiği de ifade edildi.

Ailesi tarafından başlatılan özel kan kampanyası bir anda sosyal medyada karşılık buldu ve yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı. Kampanyaya Kalrsruhe MÜSİAD Şube Başkanı Kamil Manzak ve Genç MÜSİAD Başkanı Gökhan Çalışkan‘dan tam destek geldi. Yapılan yazılı açıklamada Almanya’da faaliyet gösteren iş insanlarına çağrıda bulunarak, yaşadığımız coğrafyanın ortak sorunlarına çare olma noktasında biz de var olmalıyız denildi.
Karlsruhe MÜSİAD Şube Başkanı Kamil Manzak açıklamasına şöyle devam etti;

‘Dünyayı sarmış olan COVİD-19 ile her an yüz yüzeyiz. Bu musibet Din, Irk, çoluk çocuk demeden herkese bulaşma riski taşıyor.
Karlsruhe Bölgemizde *Tayfun Balköy* kardeşimizin Corona Virüsüne yakalandığını Teessür ile öğrenmiş olduk.
*Corona Virüsünü Yenmiş ve A + (pozitif)* kanını taşıyan Vatandaşlarımıza önemle ricada bulunuyoruz. *Städtische Klinikumun D11* Bölümünde yatan Tayfun Kardeşimizin acil Kana ihtiyaçı var. Lütfen sağ duyulu olalım ve kardeşimize yardımda bulunalım.
Resulullah efendimiz buyurdular ki:
(Kim ki bir mümin kardeşinin ihtiyacını temin ederse, mahşer günü ameller tartılırken terazinin başında duracağım. Benden imdat isteyince, ona mutlaka şefaat edeceğim.)’