12/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Karlsruhe İftar sofrasında buluşturdu

BW-HABER Karlsruhe

MÜSİAD Karlsruhe Şubesi Karlsruhe DIVA EVENT Salonunda İftar Yemeği Programı Düzenledi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karlsruhe Şubesi, Geleneksel İftar Yemeği programı, Karlsruhe DİVA Event Salonunda düzenlendi. Programa, MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak,iş insanı Burhan Sağlam, MÜSİAD Karlsruhe Şubesi Yönetim Kurulu, Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanı Erem Arın,UID Baden Başkan Muhlis Alkan, Teşkilatlanma Başkanı Sami Balbay, Karlsruhe UID Başkanı Fatih Azal,Eğitimci Burhan Uzun, Karlsruhe Türk Kültür Merkezi Başkanı Necef Karaca, We FlyTour sahibi Aydın Ata, DİTİB Merkez Cami Başkanı Lütfü Azal, Levent Yıldız, Kilim Gazetesi Ali Batmaz, Serpa Markt Çifçi Kardeşler; Reşat Çifçi , Ali Çifçi ve iş ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı.

MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak yaptığı konuşmada hayır çalışmaları üzerinde durdu. Başkan Manzak Karlsruhe DİTİB Minareli Cami Kubbesinin MÜSİAD Karlsruhe tarafından yaptırılacağını ifade etti. Başkan Manzak konuşmasına şöyle devam etti,’ Bizler işçi çocukları olarak bu ülkeye geldik.Şimdi bu bölgede kararlara yön veren, söz sahibi bir kurum olduk. Belediye Başkanları, milletvekilleri, ticaret odaları artık bizlerle iş birliği içindeler. Karlsruhe merkezinde ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıp, ‘ Kaan’, ‘Göktürk’ markalarının sunumlarını gerçekleştirdik.

‘Yapmış olduğumuz bu çalışmalar yeterli mi hayır değil. Bilerki ailelerimizden , çocuklarımızdan bu vakitleri alıyorsak, tüm müslüman Türk evlatları için iyi bir gelecek bırakmak zorundayız. Sizlerin destekleri ile daha azimli çalışacağız. MÜSİAD ailesi bir gün içinde bir çok mazlumun umudu oldu ve Türkiye başta olmak üzere bir çok yerde çalışma başlattık. 4 Nisan tarihinde deprem bölgesinde kız çocukları için bir yetimhane temelini atacağız.’ dedi.

Konuşmaların ardından MÜSİAD Karlsruhe şubesinin yapmış olduğu sosyal çalışmalar slayt olarak gösterildi.