03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Karlsruhe Kahvaltıda Buluştu

img_1888

BW-HABER

Karlsruhe 26 Mart 2017


MÜSİAD Karlsruhe Şubesi tarafından düzenlenen kahvaltılı üyeler toplantısında ailelerde buluştu. İlk defa düzenlenen kahvaltılı üyeleler toplantısına, Türkiye’den MÜSİAD Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Akbal katıldı.

2017 senesinin değerlendirilmesi 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karlsruhe şubesi başkanı Burhan Sağlam toplantıda yaptığı konuşmada toplantının aile ile birlikte tanışma amaçlı olduğunu söyleyerek, ” 29 Eylül 2016 tarihinde başlamış olduğumuz bu güzel yolculukta kendi üyelerimizi aileleriyle birlikte tanımak amacıyla düzenlemiş olduğumuz ilk toplantıya hoşgeldiniz.” Sağlam, 2017 senesinin kısa bir değerlendirmesini yaparak, ekonominin geleceği üzerinde konuştu. Burhan Sağlam 27 Mart, 9 Nisan tarihleri arasında oylanacak olan anayasa ile ilgili değişiklik için, tüm oy kullanma hakkına sahip vatandaşların katılmasını istedi. Sağlam sonucuyla referandumun Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Dünyanın diğer ucuyla görüşebiliyoruz.

”Gürcistan, Türkiye ve Avusturya ile görüşmelerimiz oldu. Dünyanın bir çok yerinde faaliyette bulunan işadamlarıyla görüştük. MÜSİAD sayesinde artık dünyanın diğer ucuyla iş görüşmesi yaparak bağlantı kurabiliyoruz. Bu çok önemli, geleceğimiz için çok önemli.” dedi.

MÜSİAD Ailesi 10.000’ni geçti

MÜSİAD yönetim kurulu üyesi, Fuzul Grup Sözcüsü ve ikinci başkanı  Eyüp Akbal, MÜSİAD kurucusu olduğunu, 2000 li yıllarda MÜSİAD’a aktif olarak katıldığını söyleyerek, Refah Partisi ile MÜSİAD’a olan ilginin arttığını, 28 Şubat ile kesilen demokrasinin AK Parti ile tekrar yörüngesine oturduğunu söyledi. Akbal ”Yurt dışına hiç çıkamnayan bir arkadaş 85 ülke ile iş yapıyıor. Bu MÜSİAD sayesinde oldu. Karlsruhe 2016 Eyül ayında açılış yaptı ve Türkiye’de yankısını buldu. MÜSİAD Ailesi büyük bir aile 10.000’i geçti. Bu sayı gençlerimizle birlikte arttı. MÜSİAD bir gönül işidir. Burada ne kazanacağınızı sonra öğreneceksiniz. MÜSİAD ile dünyaya açılacaksınız.”

Türkiye dünya pastasından istiyor

”Siz bir süre sonra MÜSİAD’ın size dünyayayı ayağınıza getirdiğini göreceksiniz. Türkiye dünyanın bir gücü, her gün batı basınında manşeten yer alıyor. Türkiye dünyadaki pastadan artık istiyor, birileri için tehdit oldu. Güçlenmeye başlamakla birlikte ve mega projeler ile dünyada gelişmede 3 üncü olunca birileri bizden rahatsız oldu.”

Türkiye büyüyor

” Türkiye büyüyor, MÜSİAD büyüyor, Türkiye’nin mega projelerinden İstanbul’da dünyanın 3 üncü büyük havalimanı yapılıyor, yıllık 150 milyon kapasiteli bir havalimanı, 1915 Çanakkale Köprüsü 2023 m uzunluğunda,  Kanal İstanbul başladı, 3 üncü köprü açıldı, Marmaray açıldı ve daha bir çok mega projeler geliyor. Dünyanın bir çok yerinde şubelerimiz var.

Akbal, Türkiye’nin dünya sorunları ile ilgilendiğini, tüm mazlumlara yardım eli uzattığını söyledi. Somali’den Endonezya’ya kadar çok geniş bir alanda çalışmalar yaptığın altını çizdi.

Yeni katılımlar

Konuşmaların ardından Eyüp Akbal Karlsruhe MÜSİAD Şubesine üye olarak  beratı verildi. Akbal ‘ Karlsruhe MÜSİAD üyesi olmak bana bir şereftir.” dedi. MÜSİAD Karlsruhe Şubesine yeni üye olan Göktur Reisen sahibi  Tahir Bulunmaz ve Rastatt kentinde faaliyet göstren Star Look Kuaför Salonları sahibi Arif Yüksel üyelik beratlarını aldı. Yeni üyelerin rozetlerini takan Burhan Sağlam, MÜSİAD Karlsruhe’nin emin adımlarla büyüdüğünü söyledi.

Konuşmaların ardından kahvaltı yapan MÜSİAD Karlsruhe Şubesi üyeleri ve aileleri tanışma ve sohbet etme imkanı buldu.