20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Mustafa Yeneroğlu Freiburg’taVatandaşlarla Bir Araya Geldi.

img-20170402-wa0031

BW-HABER

Karlsruhe  3 Nisan 2017


Freiburg’ta   vatandaşlarla biraraya gelen Mustafa Yeneroğlu: “Bu sistem devamlı kriz üretti. Referandumdan sonra bu sorunlar tamamiyle ortadan kalkacak” dedi.

 

Freiburg  bir ziyaret düzenleyen AK Parti Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, vatandaşlarla biraraya geldi. Freiburg kentinde UETD Toplantı Salonunda konuşma yapan, Yeneroğlu’na, UETD Bölge Başkanı Erdem Ölker eşlik etti.

Mustafa Yeneroğlu yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. “Yurt dışındaki vatandaşlarımızın siyasi katılım haklarını kullanmaları her şeyden önce bir vatandaşlık sorumluluğudur. Kullanacakları oylarla Türkiye’nin geleceğinin belirlenmesinde ne denli kilit bir konuma sahip olduklarını göstereceklerdir. Bunun yanında Türkiye’nin kaderine ortak olduklarını gösteren güçlü bir mesaj vereceklerdir” diye konuştu.

Mustafa Yeneroğlu refah için istikrar şart diyerek, konuşmasına şöyle devam etti, ”Bir ülkenin kalkınmasında, refah seviyesinin yükselmesinde siyasi istikrar temel unsurdur. Bu husus ülkemizde milletimizin takdiriyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle hayata geçirilecektir. Yasama ve yürütme organlarıyla bağımsız ve tarafsız bir yargının güçlenmesi sağlanacaktır. Bu kapsamda yurtdışındaki insanlarımızın sandığa gösterecekleri ilgiyle geleceğin Türkiyesine katkıda bulunmaları büyük bir kazançtır.”

UETD Freiburg Başkanı Erdem Ölker, vatandaşların hiç bir engel tanımadan halk oylamasına koştuğunu belirterek, referandumun düzenlendiği Karlsruhe Başkonsolosluğuna otobüsler ile seferler düzenlediklerini, vatandaşın demokrasiye olan inancını Avrupa bir kez daha gördü. Erdem Ölker, seçim çalışmaları boyunca vatandaşları referandum konusunda aydınlattıklarını, bu çalışmanın seçim boyuncada devam edeceğini söyledi.