14/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Ödül Sahiplerini Buldu

IMG_9274


BW-HABER  

Karlsruhe


20. inci Uyum Ödülü 20 aday arasından yapılan titiz değerlendirmeler sonucu 3 adaya verildi. 

Karlsruhe Uyum Ödülleri sahiplerini buldu. Uluslararası Buluşma Merkezi (IBZ) tarafından düzenlenen ödül töreninde bu sene Karlsruhe Okul Aile Birliği derneği yöneticisi Birol Tayşi (79) yaptığı çalışmalardan dolayı ödüle layık görüldü.  Karlsruhe Belediye salonunda düzenlenen ödül programında, Pestalozzi Okulu Durlach ve Werner Kersting’de ödüle  layık  görülenler arasındaydı. Açılış konuşmasını IBZ başkanı Barbara Mehnhert’in yaptığı programa ilgi büyük oldu. 400 misafir ödül törenine katıldı.

Uyum Dairesi yöneticisi Mirjana Diminic, Birol Tayşi’yi şöyle anlattı; ” Birol Tayşi 1937 Türkiye Soma doğumlu. Almanya’ya çalışmak için geldi. Şanslıydı, büyük işveren Siemens’te işe başladı. Kısa zamanda IG-Metal sendikada görev aldı. 1974’te Karlsruhe Okul Aile Birliğini kurdu ve o günden bu güne okul aile birliğinde görev aldı. ” dedi. Mirjana Diminic, Tayşi Birol’un Afrika’ya tekerlekli sakat arabası göndermesinden, eğitimde yaptığı bir çok çalışmalardan övgüyle bahsetti. Diminic, Tayşi Birol’un göçmenleri Karlsruhe Belediyesinde de başarı ile temsil ettiğini sözlerine ekledi.

Ödülünü IBZ müdüresi Barbara Mehnhert’en alan Tayşi Birol kendisine verilen destekten dolayı teşekkür etti. Tayşi 37 yıldır  görev yaptığı Karlsruhe Okul Birlğinde çalışmaya devam edeceğini söylerken, ödülün asıl sahibinin eşi olduğunu vurguladı. Uyum Ödülü sahibi Birol Tayşi’yi ilk tebrik eden Karlsruhe Başkonsolosluğundan konsolos Arzu Işık Ellialtıoğlu oldu. Birol Tayşi’yi tebrik eden Ellialtıoğlu, ” Başarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Sizlerin bu çalışmaları ve başarıları gençlere güzel bir örnek. Çalışmalarınızın devamını dilerim.” dedi Karlsruhe Okul Aile Birliği başkanı Erdem Arın, Birol Tayşi’yi tebrik etti. Erdem Arın Tayşi’nin eğitimde gençlere verdiği desteği övdü.

Program sonunda fotoğraflar çekildi. Konuşmalar ve ödüllerin verilmesinden sonra Karlsruhe Belediye Salonunda resepsiyon verildi.


IMG_9308


IMG_9177IMG_9253IMG_9221


IMG_9214


IMG_9240