17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Necmettin Erbakan, Anma ve Anlama Gecesinde Dualarla Anıldı

BW-HABER

Karlsruhe 3 Mart 2018


54.üncü Hükümet  başbakanı  Necmettin Erbakan, vefatının 7. yılında Almanya’nın Karlsruhe kentinde düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Karlsruhe, Mannheim ve  Stuttgart kentleri Saadet Partisi teşkilatları tarafından 54 üncü hükümet  başbakanı  Necmettin Erbakan‘ın ölümünün 7. yılı nedeniyle bir anma etkinliği düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde Karlsruhe’de Sänger Salonunda toplantı düzenlenen toplatıya çok sayıda vatandaş katıldı. Karlsruhe Saadet Partisi başkanı Muhsin Güler yaptığı açılış konuşmasında; Dünya’da 7 buçuk milyar insanın yaşadığını ve her gece 1 milyar insanın aç yattığını, her 6 saniyede bir çocuğun açlıktan öldüğünü, 1 buçuk milyar insanında günlük bir doların altında gelirle hayata tutunmaya çalıştığının altını çizerek, komşusu açken tok yatmamanın ahlak kuralı olduğunu söyledi. Adaletin olmadığı hiç bir düzenin ayakta kalmasının mümkün olmadığını ifade eden Güler, Necmettin Erbaka’ın, adaleti hayatının ana umdesi olarak gördüğünü söyledi. Güler, adaletsizliğin ortadan kaldırılmasının Milli Görüş’ün  ana görevi olduğunu aktardı.

Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşı  Saadet Partisi GİK üyesi Osman Akgün’de konuşmasında ‘Savunan Adam’ ın hayatından kesitler verdi. 

Sanatçı Özer Demiral söylediği ilahiler ile salonda duygulu anlar yaşattı. Tv 5 ve Milli gazete genel yayın yönetmeni Mustafa Kurdaş, konuşmasında Necmettin Erbakan’ın yaşadığı siyasi sıkınları anlatırken, 28 Şubat 1997 yılında yaşanan ve bin yıl sürecği iddia edilen askeri darbe günü yaşananlara değindi. Necmettin Erbakan’ın İslam coğrafyasında yaşanan bütün sıkıntıları İslam davası olarakda gördüğünü kaydetti. 

Etkinliğe yaklaşık 300 kişi katılırken, Necmettin Erbakan için dualar okundu. Misfirlere yemek ikram edildi. Etkinlikte Milli Görüş Avrupa kurucularından Hüseyin Güler, Saadet Partisi GİK Üyesi Osman Akgün , TV 5 ve Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş , Saadet Partisi Karlsruhe Başkanı Muhsin Güler , Saadet Partisi Mannheim Başkanı Bekir Şen , Saadet Partisi Stuttgart Başkanı Abdullah Meşe , TV5 ve Milli Gazete Avrupa Sorumlusu Murat Gürbüz ,  Saadet  Partisi Karlsruhe İrşad Başkanı Mehmet Saraç, Saadet Partisi Karlsruhe Basın Yayın Sorumlusu Bünyamin Şener  ve sanatçı Özer Demiral hazır bulundu.