25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Schramberg Türkçe ve Türk Kültürü Öğrencileri Tam Puan Aldı.

 

BW-HABER

Bretten 22 Mayıs 2017


‘Baden Eyalet Bilgi – Kültür’ yarışmasında ödülleri Schramberg aldı. Almanya’nın Bretten  kentinde düzenlenen bilgi yarışmasına kendi bölgelerinde birinci olan 13 grup katıldı. 39 yarışmacı öğrencinin hazır bulunduğu etkinlik  Bruchsal Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmenleri ve   Bretten Türk Okul Aile Birliği Koordinasyonu İle Bretten Stadtparkhalle’de düzenlendi.  Bretten Okul Aile Birliği Başkanı Birsen Ceylan açılış konuşmasını yaptı.

Bilgi yarışması seçici kurulda Fatih Acun, Ayla Güçlü, Dr. Aslan İpek, Ahmet Özkan ve İsmail Beyazıt‘ın görev aldı. Bilgi yarışmasında Osmanlı Tarihi, İnkılap Tarihi, dil bilgisi, cümlede anlam, genel kültür, din bilgisi başlıkları altında hazırlanan sorular yöneltildi.

30 sorudan 28 doğru cevap

Sorulan 30 sorudan 28 doğru cevap veren Schramberg bölgesi 280 puanla Türkçe ve Türk Kültrü öğrencileri birinci olurken, Nagold bölgesi 27 doğru cevapla ikinci, Bruchsal bölgesi 26 doğru cevapla üçüncü olmayı başardı.  Yarışma sonunda Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı tüm öğrencileri tebrik etti. Yarışmada dereceye giren gruplara ödüllerini takdim eden Ataşe Gürkan Avcı, İstiklal Marşı’nın  10 kıtasını ezberleyen öğrencilere, İstiklal Marşı Madalyası ve takdir belgesi verdi. 

Schramberg Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni İslam Çam, bilgi yarışması birincileri Schramberg Gymnasium öğrencisi İlknur Torun, Giray Torun ve Realschule öğrencisi Beyza Özdemir’i tebrik etti.

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı konuşmasında, ‘Çocuklarımızı mutlu ve başarılı bir geleceğe hazırlayabilmek için eğitime olağanüstü destek verip, bütçe ayırmak gerekiyor. Çocuklarımıza eğitim konusunda her türlü imkânı vermemiz ve seferberlik ruhuyla yaklaşmamız gerekiyor.

Anne-babaların çocuklarının eğitimiyle daha çok ilgilenmelerini ve öğrencilerin başarılarını artırmalarını hedefliyoruz. Eğitim alanında yaşadıklarınız zorlukları nasıl başarıya dönüştürebileceğinize beraberce odaklanalım. Bugün burada Türk toplumunun geleceği için hayati öneme haiz açılış törenimizde öğrencilerimizin, velilerimizin mutlu, gururlu ve sevinçli olduklarını görmek tüm yorgunluğumuzu almıştır.’