18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Seçimin galibi Frank Mentrup

Frank Mentrup Belediye Başkanlığını açık arayla kazandı

Karlsruhe Belediye Başkanlığı seçimini yüzde 52,55 ile Frank Mentrup açık arayla kazandı. En yakın rakibi Sven Weigt ‘in oy oranı %25,3 te kaldı.

KARLSRUHE PROJELERİN DEVAMINI İSTİYOR
Dr. Frank Mentrup önümüzdeki sekiz yılda belediye meclisi ve şehir yönetiminin ön planda olmaya devam edecek. Karlsruhe’de gerçekleşen seçimlerde 5 rakibini geride bırakan Frank Mentrup %52,55 oy oranı ile bir 8 yıl daha Karlsruhe Belediye Başkanlığı görevini yürütmeye hak kazandı.

Belediye başkanı olarak Dr. Albert Kauflein, belediye binasında saat 20.40 ‘ da ilk resmi sonucu açıkladı. SPD ve Yeşiller tarafından desteklenen Frank Mentrup seçim zaferi sonrası yaptığı açıklamada’ Adil ve güzel bir seçim kampanyası oldu, herkese teşekkür ederim. ‘ Mentrup, ikinci döneminde kendisini bekleyen ′′ büyük zorluklardan ′′ bahsetti.

Karlsruhe’de düzenlenen 233.000 seçmenden %41,4 seçmenin katıldığı oylamanın sounucuna göre; Sven Weigt yüzde 25,3, Petra Lorenz, 8,71, bağımsız aday Marc Mehlig yüzde 6,4, AFD Kent Konseyi Dr. Paul Schmidt yüzde 4,1, Vanessa Schulz (Die PARTEI) yüzde 2,8 oy aldı.
Bağımsız aday Marc Mehlig müthiş bir başarı elde etti. Çok genç yaşına rağmen kısa sürede politikaya alıştı. Yaptığı çalışmalar sokaktan iyi tepki aldı.
Aralık 2012 de ki Belediye Başkanlığı seçiminde katılım yüzde 42,2 oranında gerçekleşirken 2020 yılında düzenlenen Belediye Başkanlığı seçimlerine katılım 41,4’e geriledi.

İlk tebrik iş dünyasından ; Erdem ARIN,

Almanya’da yaşayan iş insanı Erdem Arın,yeniden Karlsruhe Belediye Başkanı seçilen Dr. Frank Mentrup’u başarısından tebrik etti. Arın, ‘ Bu seçim, Karlsruhe’nin gelişmesi için bir rüzgar oldu. Yeniden seçilen sayın Frank Mentrup kaldığı yerden çalışmalarına daha gayretli devam edecek. Karlsruhe halkı güven istedi ve bu seçim sonucunu belirledi. Karlsruhe’de yaşanan adil ve huzurlu seçim yarışından dolayı tüm partileri tebrik ederken, her zaman yanımızda yer alan Karlsruhe Belediye Başkanı Dr. Frank Mentrup’u başarısından dolayı bir kez daha tebrik ederim. ‘