19/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Serhat Aksen’den Selam Var

Amerika Daire Başkanı, Serhat Aksen’den Karlsruhe görev bölgesine selam var…

yasar sekban

Karlsruhe’de 2011 Aralık ayında görevine başlayan, 2015 Eylül ayında da görev süresini tamamlayarak Ankara’ya dönen başkonsolos Serhat Aksen’i Ankara’da ziyaret ettim.

Karlsruhe’de göreve başladığı gün ziyaret ettiğim Serhat Aksen farklı bir çizgi izleyeceğinin sinyalini vermişti. Baden görev bölgesinde ulaşamadığı şehir ve insan kalmadı demek hiçte abartı olmaz. Bölgede cereyan eden, vatandaşlarımıza yönelik saldırı, ırkçı eylem veya doğal afetlerde hep bizimle oldu.

Karlsruhe Alman Sosyal Demokrat İl Başkanı Marvi Parsa Facebook sayfasında bu fotğrafı ve bu küçük notu paylaştı…

asder

Veda konuşmasında bizlere böyle seslenmişti, Aksen “Hoş anılar ile ayrılıyorum. İyi geçen zaman çabuk geçer.“

Bazen tatilini yarıda kesip geldi,  bazen gece yarısı olay konusunda bilgi aldı. Karlsruhe Başkonsolosluğu görev bölgesinde yaptığı çalışmalar ile adından hep iyi bahsettirdi.

Kendisini Ankara’da ziyaret ettim. Serhat Aksen başkonsolosumuz  ile Baden bölgesini konuştuk, en çok merak ettiğim Amerika başkanı Barack Obama’yı Antalya’da karşılamasıydı.. tebessümle, ; göreve başladığında da karşılamıştım… güzel bir tesadüf oldu.

Herşey sadece hoş bir sohbet değil, Serhat Aksen Karlsruhe’ye kalıcı bir güzellik bıraktı. Karlsruhe ziyaretinde ne demişti sayın Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu; ” Serhat Aksen bizim güneşimiz, baharımız.” sonrada ekledi… ” O baharın kalıcı olmasını temenni ediyoruz”

Şimdi o ”bahar” Ankara’da…Serhat Aksen beye Karlsruhe görev bölgesinde yaptığı tüm çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz, yeni görevinde başarılar diliyoruz….