25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Serpa Markt gıda sektöründe lider olma yolunda… Bir şubede Speyer kentine…

BW-HABER Speyer

Rheinland-Pfalz eyaleti Speyer kentinde SERPA MARKT marketler zinciri yeni bir şube daha açtı. Mannheim Serpa Markt şubesinin hemen ardından gerçekleşen Speyer Serpa Markt şubesi açılışı bölge halkı tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Açılışa özel, kaliteli ürünlerde yapılan indirimler izdiham yarattı. Türk marka ve damak tadına alışan Alman müşterileride keyifli alışverişin mutluluğunu yaşadı.


Karlsruhe Başkonsolos Yardımcısı Dilsu Binnaz Bahadır, Speyer Belediye Başkanı Stefanie Seiler’yı temsilen Irmgard Münch-Weinmann tarafından açılışı gerçekleştirildi.Duaların okunduğu açılışta; Ali Çifçi, Burhan Çifçi, İrfan Çifçi, Mehmet Çifçi, Reşat Çifçi, Speyer Serpa Markt İşletme Müdürü Tamer Yıldırım ve vatandaşlar hazır bulundu.

Sabah saatlerinde başlayan yoğunluk akşam kapanış saatine kadar devam etti. Bin metre kare alan üzerine kurulan Speyer Serpa Markt şubesi oldukça ferah bir alışveriş alanına sahip . 40 araçlık park alanı ve bölgesinin en modern soğutucu sistemine sahip olan Serpa Markt, yıl sonuna kadar şube sayısını yirmiye çıkarmayı hedefliyor.

2023 yılının en istikrarlı ve hızlı büyümesine sahip olan gıda sektörünün öncülerinden Çifçi Kardeşler, bölgelerinde yeni istihdam alanı açarak Almanya’da gıda sektöründe kalıcı bir statüye ulaştı. Ali Çifçi açılışta yaptığı konuşmada yeni istihdam alanı yanında öğrenciler içinde meslek eğitimi vermeye devam edeceklerini söyleyerek, meslek eğitimi konusunda tüm gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz dedi. Ali Çifçi, ‘ Ülkemizin damak tadını ve kalitesini Almanya’ya taşıyarak hem kendi vatandaşlarımıza hemde diğer komşularımıza ulaştırıyoruz. Kalite ve uygun fiyat ilkemizle çıktığımız bu yolda istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceğiz.Vatandaşlarımızın bizlere gösterdiği ilgi alaka ve güvene teşekkür ederiz.’ dedi.