30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Sivas Kangal Eğitmeni Ödül Aldı

Ergün Yıldırım


BW-HABER     Waghäusel


 

Sivas Kangal Yılın Onur Ödülünü Aldı…  

Dünya’ya Anadolu Çoban Köpeği ( Sivas Kangal)’lı tanıtan başarlı eğitmen Ergün Yıldırm’a “Spor Onul Ödülü” verildi. Waghäusel belediye Başkanı Walter Heiler tarafından ödüle layık görülen Anadolu çoban Köpegi (Sivas Kangalı) Pusat,  Almanya şampiyonu, “Genç Kangal” branşında  Avrupa şampiyonu oldu.

Waghäusel belediye binasında düzenlenen törene Waghäusel belediye Başkanı Walter Heiler,  Heiko Meil, Sandro Qarata, Kangal derneği üyeleri , bir çok spor derneği yöneticileri ve davetli misafirler katıldı. Spor Onur Ödülüne layık görülen eğitmen Ergün Yıldırım, bu ödül ile Sivas Kangal’ın hak ettiği ilgiyi gördüğünü söyledi. Ergün Yıldıırm, hedeflerinin dünya çapında Kangal’ın tanıtılması olduğunu ifade ederek ” Anadolu çoban köpeği mağlesef bakım ve çifleştirme sorunu yaşıyor Avrupa’da. Kangal!ın  bakımından anlamayan, onun duygusunu bilmeyenlerin kangal almamalarını özellikle istiyorum. Yanlış çifleştirmeler ile Sivas Kangal’ın ırkı ve özelliği bozuluyor.” dedi.

 

Ergün Yıldıırm 5Ergün Yıldırım, Kangal  konusunda bilgi almak isteyenlerin ” Der Türkische Hirtenhunde eV.” derneğine başvurabileceklerini ve kendilerine gereken bilgiyi verebileceklerini söyledi. Ergün Yıldrım en çok sorunun çocukları mutlu etmek için alınan Kangal yavrularında yaşandığını söyleyerek bir de uyarıda bulundu. ” Aileler çocuklarına yavru Kangal alıyorlar. Kangallar yavru ilken gerçekten çok sevimliler. Kangallar diğer köpekler gibi değil oyun köpeği değil, kısa zamanda Kangal iri ve cüsseli bir hale gelince aileler evlerinde istemiyor. Kangallar’a yeni yer arıyorlar mağlesef, Kangal çok hassas ve duyguludur. Görev köpekleridir. İş vermeniz ve geniş bir alana sahip olmanız gerekir. Bunları sağlayamayacaksanız lütfen amayın.” dedi.

” Der Türkische Hirtenhunde eV.” tarafından 5 inci si düzenlenecek olan 2016 Kangal Buluşmasına tüm Kangal severleri davet eden Ergün Yıldırım, 68794 Oberhausen-Rheinhausen Schelmenstr. ‘ye gelecek olan Kangal severlere konu ile ilgili bilgi vereceğini açıkladı.

Ergün Yıldırım01


Ergün Yıldıırm7