30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Sofrada buluşamadık, ikramda buluşalım

BW-HABER Karlsruhe

UID Başkanı Muhlis Alkan’dan üniversite öğrencilerine destek…

Almanya Baden Uluslararası Demokratlar Birliği (UID), yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında maske ve gıda yardımında bulunmaya devam ediyor. Ramazan ayı ile birlikte iftar sofralarında buluşamadık ama ikramda buluşacağız diyen Başkan Muhlis Alkan Karlsruhe kentinde üniversite öğrencilerine paket Ramazan menüsü dağıttı. Öğrencilerin bulundukları evlere servis yapan Baden UID gönüllüleri öğrencilere tek tek ulaşıyorlar. 3 menü yemek ve tatlıdan oluşan iftar ikramından üniversite öğrencileri oldukça memnun.

Başkan Muhlis Alkan, ‘Daha önce Baden bölgesinin farklı kentlerinde maske dağıtımını gerçekleştirdik. Kovid-19 ile mücadelede UID Baden’de aktif olarak yaşadığımız bu toplumla var olduğunu göstermiştir. Bölgemizde özellikle üniversite öğrencilerinin mağdur olduklarını biliyoruz. İncitmeden, kırmadan onların isteklerini tespit edip neler yapabiliriz bununla ilgili yakında bir etkinlik başlatacağız. Bugün burada Karlsruhe kentinde üniversite öğrencilerimize iftar ikramında bulunduk. Yorucu, zahmetli bir dağıtım oluyor ama inanın bu yorgunluğa değiyor, onların yanında olmak bizler için önemli. Yalnız olmadıklarını bilmelerini isterim.’

UID Baden bölgesinde yeni bir yardım çalışması daha düzenleyeceği açıklandı. UID Baden Teşkilatlanma Başkanı Sami Balbay öğrencilere ile iletişimin What’s Up üzerinden yürütüldüğünü, onların isteklerinin ön planda olduğunu söyledi.