30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türk Dönerci Kundaklandı

IMG_6006

 


BW-HABER   Karlsruhe


 

Hasar 50.000 Avro’nun üzerinde…

Karlsruhe’de 17 Nisan Pazar akşam saatlerinde (19:55) Rhein Caddesi 18 numarada  bulunan Korkmaz ailesine ait, Mersin ismindeki döner dükkanı kimliği belirsiz bir kişi tarafından kundaklandı.  Dükkanın arka camından zorlama ile içeri giren hırsız, içeride bulunan oyun makinasını kırarak soydu. Hemen ardından dükkanı ateşe verdi. Yoğun sıcak ve dumandan dolayı dükkanın yan camında patlama meydana geldi. Yine bir Türk’e ait olan dükkanda  bulunan çalışanlar patlamanın şokuyla  dışarı kaçarken patlamadan dolayı cam kırıkları etrafa saçıldı. Korkmaz Ailesine yine Bulgar kökenli komşusu olayı haber verdi. Duran Korkmaz korkmaz olay yerinde geldiğinde yapılacak bir şey kalmamıştı. Olayla ilgili olarak Karlsruhe Başkonsolosluğundan yetkililer olay mahalini ziyaret ederek konu ile ilgili bilgi aldılar.

17 senedir Karlsruhe Mühlburg’da hizmet veren Mersin Dönercisine Karlsruhelilerden destek geldi. Olayı duyan Mersin Döner müşterileri geçmiş olsun dileklerini sunarken kimi müşteride maddi yardımda bulunmak istedi. Karlsruhe’nin sevilen dönercisi en yakın zamanda tekrar hizmete açılacağını ifade ederek verilen destekten dolayı teşekkür etti.

IMG_6012

Dükkanın kapalı olduğu günde yanması mutlak bir faciayı önledi. Yangına anında müdahalede bulunan Karlsruhe İtfaiyesi dumandan kimsenin etkilenmemesi için bina sakinlerini tahliye etti. 7 itfaiye aracı ve 25 itfaiye erinin müdahalede bulunduğu yangın kısa zamanda kontrol altına alınarak söndürüldü. Bina sakinleri tekrar evlerine gece dönebildiler. Yangına müdahale esnasında Karlsruhe’nin ana caddesi olan Kaiseralle’nin devamı olan Rhein caddesi uzun bir zaman trafiğe kapalı kaldı.  Yangında döner dükkanının kapalı olması mutlak bir faciayı önlerken yangında hasarın polis 10 bin Avro olduğunu ifade ederken hasarın 50.000 Avro’nun üzerinde olduğu görüldü.

Konu ile ilgili bilgisi olanların 0721 939-5555 numaralı telefona başvurmaları istendi.

IMG_6016


IMG_6014


IMG_6011


IMG_6005


IMG_5993