17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

İstiklal Marşına “Onur Ödülü”

IMG_5509


BW-HABER  Karlsruhe


Dünya Kick Boks şampiyonu Arslan ailesine,  yaşam boyu “Onur Ödülü” verildi.  Dünya’da ilk defa Türkiye dışında Almanya’nın Baden bölgesi  Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı tarafından, İstiklal Marşını defalarca Avrupa’nın muhtelif şehirlerinde, defalarca seslendiren ve Türk bayrağını dalgalandıran 4 defa Dünya Kick Boks şampiyonu olan Gökhan Arslan ; oğlu dünya şampiyonu Deniz Arslan, Taylan Arslan ve kızı Selina Arslan “ Onur Ödülü” ne layık görüldü.

Almanya’nın Gaggenau kentinde Janhalle’de düzenlenen  törende ödülünü Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’dan alan Gökhan Arslan “ Bu ödül benim için değil, ben bu ödülü tüm Avrupa’da ki Türk sporcularımızı için alıyorum. Bu bir başlangıç oldu. Bu konuda emeği büyük olan Yaşar Sekban’a çok teşekkür ediyorum. Son müsabakada bizi yalnız bırakmadı. Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’ya da bizi bu şekilde onurlandırdığı için çok teşekkür ediyorum. Türk sporcularına Avrupa’da ilk defa böyle sahip çıkılması önemli. “ dedi. Gürkan Avcı’da Arslan ailesine teşekkür ederek, “ Örnek başarılı bir aile karşınızda duruyor. Avrupa’da bir çok şehirde İstiklal Marşımızı seslendirdi ve Türk bayrağını gururla onurla taşıdı. Bu bizler için çok önemli, sadece başarı değil aynı zamanda kültürümüzede sahip çıkarak diğer sporculara örnek olmuştur.” Dedi.

“Onur Ödülü” nü Deniz Arslan’a Baden Türk Okul Aile Birliği Federasyon başkanı Kemal Ülker verirken, Taylan Arslan’a da Gaggenau Belediye başkanı Michael  Pfeiffer  ödülünü verdi. İstiklal Marşı “ Onur Ödülü” Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı tarafından , İstiklal Marşı’nın seslendirilmesi ve Türk bayrağının dalgalandırılması için verilen Türkiye dışındaki  ilk ödül olma özelliği ile önemli bir adım.

IMG_5496


IMG_5551


IMG_5576IMG_5530IMG_5527IMG_4874