18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türk Firmaları Almanya’da Destan Yazıyor. Karlsruhe MÜSİAD ‘dan tam destek

BW-HABER Karlsruhe

Karlsruhe MÜSİAD’dan tam destek. Almanya’da gönüllü büyük dayanışma başlıyor…

Almanya’nın tanınmış bahçe düzenleme firması PİR GmbH, Çin’de başlayan ve dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü ile mücadelede sosyal dayanışma örneği gösterdi. Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyet gösteren PİR GmbH’ın işletme müdürü Ahmet Pir, yaptığı yazılı açıklama da Koronavürüsü sebebiyle evinden çıkamayan, yardıma ihtiyacı olan yaşlıların alışveriş başta olmak üzere diğer aksayan ihtiyaçlarını karşılamak için gönüllü seferberlik ilan etti.

MÜSİAD Karlsruhe Şube Başkanı Kamil Manzak, Koronavirüsü ile mücadele de Türk firmaların başarılı olduğunu, yaşadığımız toplumla dayanışma içerisinde bulunulması gerektiğini söyledi. Manzak yaptığı açıklama da’ PİR GmbH firması tarafından yapılan bu girişim bizlerin ve toplumun büyük takdirini kazandı. Kendilerine bu güzel çalışma da elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız.’ dedi.

Ahmet Pir,’ Zor zamanda birlikte olmalıyız.’ diye başladığı açıklamada, özellikle yaşı ile insanların bu krizden daha çok olumsuz etkilendiğini ve alışveriş şanslarının çok düşük olduğunu ifade etti.

PİR GmbH sosyal medya hasabından şu açıklamayı yaptı;
**Teilen erwünscht**

Liebe Mitmenschen aus Karlsruhe,

nach unserer heutigen Betriebsversammlung haben wir gemeinsam mit unserem Team beschlossen, dass wir in dieser schweren Zeit Solidarität zeigen möchten.

Anlässlich der gegenwärtigen Situation bieten wir unserer älteren Generation mit Immunschwächen oder aus anderen gesundheitlichen Gründen zur Risiko Gruppe gehörenden, ehrenamtlich unsere Hilfe an: Wir erledigen gerne Ihren Einkauf oder andere wichtige Tätigkeiten, die die Grundversorgung betreffen.

Wir bitten diese Solidarität nicht zu missbrauchen.

Gerade in diesen Zeiten ist es uns wichtig, zusammenzuhalten und uns gegenseitig zu unterstützen.

Falls Sie helfende Hände benötigen, melden Sie sich telefonisch unter

0151- 50 75 41 52 oder 0721- 55 11 76

Herzliche Grüße

Das Team von PIR Unternehmen GmbH

#corona #karlsruhe

Karlsruhe’li sevgili dostlarım,

Bugünkü şirket toplantısından sonra, biz ve ekibimiz bu zor zamanda dayanışma gösterme kakarı verdik.
Mevcut durum vesilesiyle, bağışıklık yetersizliği olan veya risk grubuna ait diğer sağlık nedenleriyle ileri yaş grubuna, yaşlı nesilimize gönüllü olarak yardım etmek istiyoruz. Alışveriş veya temel bakımı olumsuz etkilenen kişilere yardımcı olmak istiyoruz.

Bu dayanışmayı kötüye kullanmamanızı istiyoruz.

Özellikle bu zor zamanlarda birbirimize bağlı kalmak ve desteklemek bizim için önemlidir.
Yardıma ihtiyacı olanlar bizi arasın

0151-50 75 41 52 veya 0721- 55 11 76

Saygılarımla

Takım PIR Unternehmen GmbH

#corona #karlsruhe