24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türk Futbol Federasyonuna Avrupa’dan Önemli Ziyaret

BW-HABER Istanbul 12 Temmuz 2019

Türk Futbol Federasyonuna Avrupa’dan Önemli Ziyaret

Avrupa Türk Futbol Federasyonu yöneticileri, Türk Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve yöneticileri ile biraraya geldi. İstanbul Riva Hasan Doğan Eğitim Tesislerinde gerçekleşen görüşmeye; Avrupa Türk Futbol Federasyonu (ATFF) başkanı Levent Karaca, 1 . Başkan Yardımcısı Ayhan Yıldız, Genel Sekreter Halil Barış Ağırdoğan, başkan yardımcısı Kemal Akyol, başkan yardımcısı ve basın sözcüsü sanatçı Rafet El Roman ve başkan yardımcısı Can Vanlı katıldı. Toplantıda; ATFF kuruluş ve çalışmaları, Türk Futbolu, Avrupa’da ve Türkiye’de ki genç yetenekler, Avrupa’da Türk Milli Takmınında kamp yapabileceği tesisler gibi konuların üzerine duruldu. TFF’nin Riva’daki merkezinde gerçekleşen ziyarette, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı ve TFF Yönetim Kurulu üyeleri Hamit Altıntop, İsmail Erdem ve Genel Sekreter Kadir Kardaş yer aldı.

Avrupa’ya İlk Ziyaret Avrupa Türk Futbol Federasyonuna
Türk Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir, ATFF ile yaptığı görüşmeden dolayı memnuniyetini ifade ederek, Avrupa ve Türkiye arasında bir köprü vazifesi görecek kuruluş olan Avrupa Türk Futbol Federasyonunu mutlaka Almanya’da ziyaret edeceğini söyledi. Nihat Özdemir, yeni kurulan Avrupa Türk Futbol Federasyonu’nun çalışmalarını önemli ve başarılı bulduğunu ifade ederek tebrik etti.


Birlikte Yol Alınılacak
Avrupa Türk Futbol Federasyonu Başkanı Levent Karaca ve yönetim kurulu üyeleri, futbol adına Avrupa’da atılacak adımların, birlikte atılmasının önemi ve gereği üzerinde durdu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Avrupa’da neler yapılabileceği konusu üzerinde görüşmelerin yararına değinerek, projelerin ortak yapılması üzerine fikir teatilerinin devam edeceği işaretini verdi.


Avrupa’da Riva Benzeri Tesisler
Almanya’da çalışmaları devam eden İstanbul Riva benzeri, spor kompleksi çalışması konusunda da bilgilendirilen Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir, kurulacak spor tesislerinin Türk futboluna büyük fayda sağlayacağı inancında olduğunun altını çizdi. Almanya Riva tesislerinde, Türk Milli takımı ve diğer spor klüplerinin kamplarını yapma imkanı bulacağına işaret edildi.


ATFF Avrupa’da İletişim Merkezi Oldu

Levent Karaca başkanlığındaki Avrupa Türk Futbol Federasyonu heyeti, Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir’e futbol konusunda Avrupa ve Türkiye arasında bir köprü vazifesi gören ATFF kurmunun Avrupa’da bir iletişim noktası haline geldiğini, bundan sonrada TFF ve ATFF’nin birlikte çalışması bir ihtiyaçtır denildi.