17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türkçe, Coşku, Centilmenlik; Futbol Turnuvası

1 TCKBEA FUTBOL TURNUVASI


BW-HABER       Heidelberg


 

‘Baden TOAB Futbol Turnuvası’ Coşku ve Heyecan İçerisinde Gerçekleşti!

Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği hizmet bölgesinde 5 ay önce başlatılan “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” adlı dil, kültür, eğitim ve spor kampanyası birbirinden güzel kurslar, konferans ve seminerler ila yarışmalarla devam ediyor.

TURNUVADA 20 TAKIM YARIŞTI!

Eyalet genelindeki Türk Okul Aile Birliği Dernekleri (TOAB) bünyesinde büyükler ve küçükler klasmanında oluşturulan 20 futbol takımının katıldığı “TOAB Futbol Turnuvası” geçtiğimiz haftasonu Heidelberg’de büyük bir coşku ve heyecan içeresinde gerçekleşti.

12 TCKBEA Futbol Turnuvas

KÜÇÜKLER GRUBUNDA TUTLİNGEN TOAB TAKIMI BİRİNCİLİK KUPASINI ALDI!

Spor ve terör şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla saat 09:00’da başlayan Futbol Turnuvası ‘Küçükler Grubu’ müsabakalarıyla başladı. Birinciliği Tutlingen TOAB Futbol Takımı, ikinciliği St. Leon Rot TOAB, üçüncülüğü Bruchsal TOAB Futbol Takımlarının kazandığı birinci tur müsabakanın ardından takımlara kupaları ve oyunculara ise madalyaları Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı tarafından takdim edildi.

BÜYÜKLER GRUBUNDA WALLDORF TOAB TAKIMI BİRİNCİLİK KUPASINI ALDI!

Saat 13:00’de başlayan ‘Büyükler Grubu’ müsabakaları çok çekişmeli geçti ve saat 18:00’e kadar sürdü. Büyükler klasmanında birinciliği Walldorf TOAB Futbol Takımı, ikinciliği Bruchsal TOAB, üçüncülüğü ise Sandhausen TOAB Futbol Takımları kazandı.

İŞBİRLİĞİ, DAYANIŞMA VE CENTİLMENLİK MANZARALARI YAŞANDI!

Her üç takıma da kupa ve oyunculara madalyaların verildiği müsabaka sonunda takımlar, antrenörler ve oyuncular arasında yaşanan tebrik, kutlama ve yardımlaşmalarla Türk sporunun en centilmen manzaralarına ve dostluk örneklerine tanık olundu.

Eğitim Ataşeliği uhdesindeki Heidelberg bölgesi başkanı Türkçe öğretmeni Mehmet Şahan koordinatörlüğündeki ‘TOAB Futbol Turnuvası’na yoğun bir katılım gerçekleşti. Yarışmaya katılan TOAB futbol takımlarından sorumlu öğretmenlerin, okul aile birliği başkan ve üyeleri ila antrenörlerin, bölge sorumlulularının, bölge öğretmenlerinin, Cami ve Cemevi yöneticilerinin, Türk toplumu tarafından kurulan çeşitli dernek temsilcilerinin, veli ve öğrenciler ila vatandaş ve soydaşlarımızın yoğunluklu olarak katıldığı ‘1. Baden TOAB Futbol Turnuvası’ tam bir işbirliği ve dayanışma içerisinde başarıyla yapılmış oldu.

TCKBEA FUTBOL TURNUVASI

TAKDİRE ŞAYAN BİR TURNUVA GERÇEKLEŞTİ

Müsabakaların ardından kupa ve madalyaların takdim edildiği ödül törenlerinde sporcu öğrenci ve velilere hitaben konuşmalar yapan Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, başta öğretmenler ve TOAB yöneticileri ila velilere üstün gayret ve takdire şayan çalışmalarından ötürü teşekkür ve tebriklerini sunduğu konuşmasında şunları kaydetti;

ÇOCUKLAR BU TURNUVANIN POZİTİF ETKİLERİNİ ÖMÜR BOYU YAŞAYACAKLAR

Spor yapan çocuklar, yaşıtlarına göre her alanda daha nitelikli oldukları gibi hayatları boyunca, çocuk yaşta yaptıkları yarışma ve turnuvaların pozitif etkilerini ömür boyu yaşamaya devam ediyor. Spor yapan çocuk ve gençler sağlıklı, disiplinli ve hedefe odaklı yetiştikleri gibi stressiz ve özgüvenli olurlar. Engel ve zorluklarla daha iyi başedebilirler. Liderlik ve ekip ruhu ile daha uyumlu insanlar olurlar. Bu itibarla bugün bu güzel organizasyonda emeği ve alınteri bulunan başta bölge başkanlarımız ve öğretmenlerimiz ve yine okul aile birliği başkan ve yöneticilerimize ve siz duyarlı velilerimize en içten duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum.

TURNUVAYA KATILMAK İÇİN TÜRKÇE DERSİNE DEVAM ETMEK ŞART!

Bizim amacımız Türk çocuk ve gençlerinin bu minvalde yetişmeleri, ruhen ve bedenen sağlıklı, güçlü ve dinamik birer birey olarak büyümeleridir. Öğretmenlerimizin verdiği bilgiye göre bazı çocuklarımız kural olduğu için sırf bu turnuvaya katılmak için Türkçe – Türk Kültürü derslerine gelmeye başlamışlar. ‘Baden TOAB Futbol Turnuvası’ sayesinde birçok çocuğumuzun Türkçe – Türk Kültürü derslerine katılmış olmasından mutluluk duyduğum gibi bu tür spor müsabakaları ve açtığımız kursların çok boyutlu faydalarına bir kez daha tanık olmuş oldum.

TÜRK SPORCUSU TÜRKÇE KONUŞUR!

Türk sporcusu Türkçe konuşur. Bu nedenle siz sevgili çocuklarımızın evde, spor yaparken ve birbirinizle beraberken her zaman Türkçe konuşmanızı istiyorum. Dünyanın en çok konuşulan beşinci dili olan Türkçeyi sizlerin çok iyi öğrenmesi ve konuşması bizi turnuvadaki başarılarınız gibi mutlu edecektir. Değerli velilerimizin de Türk dili, kültürü, tarihi, sporu ve Türk sporcuları konularında çocuklarını bilgi sahibi ve farkındalıklı kılmalarını özellikle istirham ediyor, tekrar hepinize katkı ve katılımlarınızdan ötürü teşekkürlerimle beraber saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Seneye daha güçlü ve daha yüksek katılımlı ‘2. Baden TOAB Futbol Turnuvası’nda buluşmak dileğiyle.

2 TCKBEA FUTBOL TURNUVASI


3 TCKBEA FUTBOL TURNUVASI