25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türkiye Maarif Vakfı Karlsruhe’de

Maarif Vakfı, Eğitimde Uluslararası Ölçekte En Nitelikli Marka Olacak!

marif-vakfi


 BW-HABER

Karlsruhe 6 Şubat 2017

Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri ve Yöneticileri Almanya’da çeşitli temaslarda bulunmak üzere T.C. Almanya- Karlsruhe Başkonsolosluğu toplantı salonunda Türk toplumu temsilcileri ile bir araya geldi.

Almanya- Baden Württemberg eyaletindeki Karlsruhe Başkonsolosluğu ve Stuttgart Başkonsolosluğu hizmet bölgesindeki Türk Okul Aile Birlikleri ve Federasyon temsilcileri, Öğretmenler, İş adamları ve ilgili Türk toplumu temsilcileri ve STK yöneticilerinin iştirak ettiği toplantıda Maarif Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Ayşen Gürcan, Zekeriya Akçam, Mahmut Özdil ve Kemal Bulut, Gülen Adalı, Zeynep Bilgin katıldılar.

 Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol ve Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı’nın selamlaşma ve sunum konuşmalarının ardından Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’nın genel bilgilendirme ve enformasyon amaçlı açılış konuşmasında, Maarif Vakfı’nın uluslararası standartta kaliteli eğitim verecek imkanlar sağlamak durumunda olduğunu belirtti.

 Aile ve Sosyal Politikalar eski bakanı Ayşen Gürcan, Maarif Vakfı’nın kuruluş amacı, yapacağı faaliyetler hakkında bilgi verdi ve katılımcılardan gelen soruları özetle “Haziran 2016’da kurulan Türkiye Maarif Vakfı, yurt dışında insanlığın ortak birikim ve değerlerini esas alarak, örgün, yaygın eğitim hizmetleri vermek ve geliştirmek amacıyla okul öncesi eğitimden, üniversite eğitimine kadar tüm eğitim süreçlerinde burs verecek, okul, eğitim kurumu ve yurt gibi tesisler açmayı hedefliyor” beyanlarıyla yanıtladı.

 Almanya’nın dünyadaki en kalabalık Türk diasporasına sahip ve Avrupa’da en güçlü Türk toplumunun yaşadığı ülke olduğunu kaydeden İzmir eski milletvekili ve Büyükelçi Zekeriya Akçam, Türk toplumunun eğitim ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek için ziyaretlerde bulunduklarını belirtti.

 Toplantıdaki konuşmasında Almanya’da bir dizi görüşmelerde bulunduklarını aktaran Mahmut Özdil, gündemin hukuki boyutuyla alakalı bilgilendirmelerde bulundu.

 Karşılıklı istişare ve bilgi alışverişleriyle birlikte samimi ve heyecan içerisinde gerçekleşen konuşmaların ardından misafirlere sunulan ikramlarla birlikte toplantı sonlandırıldı.

maarif-v


maarif-v