25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Türkiye’de ki akranları için yeşil sahada terk döktüler

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın Karlsruhe kentinde düzenlenen, ‘Minik Kramponlar Yardım İçin Yeşil Sahada’ turnuvası çocukların güzel çalışmalarıyla başarıya ulaştı. Karlsruhe ve Pforzheim kentinden katılan futbol klüpleri Türkiye’de 6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem nedeyiyle büyük maddi zararın oluştuğu Hatay ve Kahramanmaraş’ta yapımına başlanılan ‘Mini Futbol Sahası’ için ter döktüler.

10-12 yaş grubu çocuklar Türkiye’de ki akranları için yeşil sahada top koşturdular. GU-Türk. SV Pforzheim iki takım ile katıldığı turnuvada göz doldurdu. Geleceğin oyuncuları Türkiye’de ki depremzede akranlarının yanında olduklarını gösterdiler.

SG Daxlanden Spor klübü sahasında, EFTA ( european football talents academy) tarafından gerçekleştirilen organizasyonda katılan katılımcı klüplere sertifika verildi. EFTA Başkanı Yücel Şahin organizsyona katılan klüplere ve saha desteği için SG Daxlanden’a teşekkür etti. Başkan Şahin konuşmasına şöyle devam etti , ‘ Bu organizasyona katılan klüplerle ileride yeni çalışma daha yapılacak ve aramızda Karlsruhe’nin profesyonel spor klüpleride olacak. Türkiye’den katılacak spor klübü vize konusunda sıkıntı yaşadı. Umarım, Türkiye bir sonraki etkinliklte aramızda olacaklar.’ dedi.