17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Polis Uyardı… Sahte Ustalar Sizinde Kapınızı Çalabilir…

BW-HABER

Karlsruhe 10 Şubat 2018


Philipp  ve Weinbrenner caddelerinde yaşlı vatandaşların oturduğu evlere dananan sahte ısınma sistemleri ve su tesisatçısı  dolandırıcılar yüklü miktarda soygun gerçekleştirdiler. 

Sahte su tesisatçısı, Weinbrenner caddesinde yaşlı bir çiftin oturduğu evin zilini saat 11:00 sıralarında çalarak, banyoda bulunan su saatini kontrol etmesi gerektiğini  söyledi. Yaşlı karı-koca  banyoda bulunan saati kontrol edeceğini düşündükleri dolandırıcıyı rahatlıkla eve aldı. Sahte su tesisatçısı banyoda saat ile ilgilenirken bir yandan da arkadaşı evi kontrol etti. Sahte su tesisatçı evden ayrılırken, yanına yaşlı kadının cüzdanını ve banka kartını aldı. Dolandırıcı bununla yetinmeyerek, yaşlı kadının hesabından Durmersheim’da 1.000 Avro nakit çekti. 

Aynı zamanda Karlsruhe Philipp caddesinde 14:10 da gerçekleşen soygun ile benzerlik göstermeside her iki dolandırıcılığın aynı kişiler tarafından yapıldığı ihtimalini artırdı. Philipp caddesinde yaşlı bayanın oturduğu evi telefon ile arayan dolandırıcı ısınma tesisatı firması olarak kendisini tanıtarak, su tesisatlarında problem olup olmadığını sordu. Daha öncede problem yaşayan bayana, gelip kontrol edeceğiz dedi. Sahte tesisatçı banyoyu kontrol ettikten sonra çanta ve değerli takılarla ortadan kayboldu. 8.000 Avro değerinde takı ve çantayı alan dolandırıcı aranıyor. Polizeirevier Karlsruhe-West unter 0721/939-4611