17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Yeni Parti Seçim İçin Örgütlenmeye Hız Verdi

secim2

Yeni parti seçim için örgütlenmeye hız verdi

Avrupalı Türklerin Partisi ADD 2017’de tüm  seçimlere girecek

Avrupalı Türklerin Partisi ADD 2017’de tüm  seçimlere girecek Bu sene yeni kurulan Alman Demokratlar Birliği Partisi  (Allianz Deutscher Demokraten-ADD) 2017 yılında yapılacak olan tüm seçimlere girecek.

 

İslam KARAOSMANOĞLU / DUİSBURG (TR Haber)

AVRUPALI Türkler artık kendi siyasetini yapmak için Avrupa’nın çeşitli ülke ve şehirlerinde kendi siyasi partilerini kuruyorlar. Bunlardan birisi de yeni kurulan Alman Demokratlar Birliği kısa adıyla ADD oldu. Yeni kurulan ADD 2017 yılında yapılacak olan genel ve eyalet seçimlerine girmek için hızla örgütleniyor.

İşadamı Remzi Aru ve hukukçu Ramazan Akbaş’ın önderliğinde kurulan ADD’ye  göçmen kökenliler arasında aşırı bir ilgi olduğu açıklandı. ADD’nin genel başkanı Remzi Aru ve yardımcısı Avukat Ramazan Akbaş: “Şu anda Alman Meclisinde  görev yapan ve Türk kökenli diye adlandırdığımız milletvekillerinin  ve ilaveten mevcut siyasi partilerin hiç birisi Avrupalı Türkleri temsil etmiyor ve edemez de. Bunun bir çok canlı örnekleri var. Biz bu boşluğu gördük ve harekete geçip Alman Demokratlar Birliği yani ADD’yi kurduk. Amacımız bölmek değil şekillendirmektir.  Sadece göçmen kökenli Türklere yönelik değil aynı zamanda diğer uluslara mensup insanlara da hitap edeceğiz. Şu andaki mevcut gidişattan Almanlarda memnun değil. Onlar arasında da partimize destek verenler var. Ancak şu anda partimize ilgisi olan Almanlar beklemede” dediler.

ENGELLEMELER BİZİ YILDIRAMAZ

Remzi Aru ve Ramazan Akbaş: “ ADD’nin kuruluşundan sonra mevcut siyasi partiler ve bazı kurum-kuruluşlar bizden rahatsız oldular. Zira çizgimiz ve kararlılığımız onları  ürküttü. Bu yüzden sosyal medyada ki bir çok hesabımız hiç nedensiz kapatıldı veya engelleniyor. Bu tür bizans oyunlarıyla bizi yıldıramazlar” dediler.

2017’DE Kİ TÜM SEÇİMLERE GİRECEKLER

ADD’nin kurmayları Almanya genelinde çok yoğun bir taleple karşılaştıklarını  ifade ederek örgütlenme ve seçim konusunda: “ Almanya’nın dört bir yanından göçmen kökenliler bizi arayarak hem destek veriyorlar hem de örgütlenmenin içinde yer almak istediklerini söyleyerek üye oluyorlar. 2017 yılı Almanya için seçim yılı.  17-24  Eylül 2017’de yapılacak olan genel seçimlere,  26 Mart 2017 Saarland, 7 Mayıs Schleswig-Holstein ve 14 Mayıs 2017 NRW Eyalet Parlamento seçimleri yapılacak. Hepsine firesiz girmek istiyoruz. Hiç kimseden çekinmiyoruz. Almanya’daki gidişattan memnun olmayanlar ve tüm  göçmen kökenlilerin bizi tercih edeceklerine inanıyoruz. Birilerinin bu yönde sorumluluk alıp birşeyler yapması gerekiyordu ve biz üzerimize düşen görevi yaptık. Sıra seçmenlerde” şeklinde konuştular.