14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Ziraat Bankasına Baskın Yapıldı Mı?

BW-HABER

Frankfurt 13 Kasım 2017


Baskın Oldu mu? 

Almanya’nın Frankfurt şubesi Ziraat Bankası ile ilgili iddialara Ziraat Bankası resmi sayfasından yazılı açıklama geldi. Almanya’da yayında bulunan Avrupa Postası ve Fetullahçılara ait bir haber sayfasında yer alan yazıda Frankfurt Ziraat Bankası şubesine Alman bankacılık düzenleme kurulu BAFFIN çalışanları tarafından baskın yapıldığı iddia edildi. Ziraat Bankasına ait bilgisayarların incelenmek üzere alındığıda iddia edilen haberde GTI Turizm şirketinin Rusya’dan yılın son gününde aktardığı 10 milyon Avro  ve bazı düşük faizli kredilerin suç teşkil ettiği haberine yer verildi. Konu ile ilgili olarak Ziraat Bankası detaylı bir açıklama yapmazken, haberi yapan haber siteleri ile ilgili hukuksal mücadele olacak mı? İşte en çok beklenen soruda bu … 

Ziraat Bankası International AG ise yaptığı açıklamada haberi yalanladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Son günlerde Bankamız hakkında sosyal medyada ve bir kısım internet sitelerinde yer alan haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

Bankamız 1964 yılından bu yana Almanya’da faaliyet göstermekte olup, tüm iş ve işlemlerinde kanun ve düzenlemelere titizlikle uymaktadır.

Söz konusu gerçek dışı haberleri, maksatlı olarak yayınlayan ve paylaşan kişi ve kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurma hakkımız saklı kalmak kaydı ile kamuoyunun bilgisine duyurulur.”