17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Zorunlu Mali Sigortanızı Yaptırdınız Mı?

img_7682


BW-HABER   Karlsruhe   18 Ekim 2016 Salı


Privathaftpflicht-Versicherungen – Zorunlu Mali Sigortanızı Yaptırdınız mı?

Sigorta uzmanı Alparslan Salar özellikle Türkiye’den Almanya’ya gelen Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenlerin karşılaştıkları küçük kazalar sonucu ortaya çıkan büyük mali sorumluluklar karşısında dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Salar öğrtemenlere okul müdürleri tarafından verilen okul anahtarlarının kaybolması, iş veya bir arkadaşının evinde oluşabilecek maddi kayıpların kolay çözümü için mutlaka öğretmenlerin ve tüm vatandaşların Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasının (Privathaftpflicht-Versicherungen) yapılması gerektiğini vurguladı.

Okullarda kullanılan çok işlevli anahtarların değerlerinin 40 bin Avro’ya kadar çıkabildiğini söyleyen Salar, kaybolması durumunda karşılanması zor bir mali durumla karşılaşıldığını ifade ederek, ” Bu durumda ödenmesi gereken anahtar için istenilen miktar gerçekten çok yüksek. Bu durum ile karşılaşmamak için Privathaftpflicht-Versicherungen  dediğimiz Zorunlu Mali Sigorta yaptırmak en kolay ve en uygun çözüm yolu.”

” Bu sigorta ile sadece okul anahtarı değil, buna benzer dışarıda da olabilecek kazalar sonucu maddi zarar verdiğiniz şahısların eşyalarının tanzimi konusunda yardımcı oluyoruz. Bisiklet ile zarar verdiğiniz aracın veya çocuğunuzun verdiği maddi hasarları karşılama konusunda hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.”

Salar sigortaların farklı tarifleri olduğunu evli veya bekar için farklı tarihler uygulandığını söyleyerek, tahmini bir rakam vermek gerekirse 80 ila 100 Avro arasında değişebileceğini ifade etti.

Lepoldstr. 30    76133 Karlsruhe        0721 3848453

screenshot-2016-10-18-21-18-53