25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Anne dualarıyla 16 ıncı Mannheim şubesi açıldı

BW-HABER Mannheim

SERPA MARKT Marketler zinciri Mannheim pazarına ilk adımı attı…

Almanya’da gıda sektörünün öncülerinden Çifçi Kardeşler, SERPA MARKT marketler zincirine iki yeni şube daha kattı. Gıda sektörünün büyüyen devi Serpa Markt; Mannheim ve Pfungstadt’da iki yeni şube ile Almanya’da toplam 16 Serpa Markt şubesine ulaştı. 30 Haziran Cuma günü açılışı gerçekleşen açılışa TID Başkanı ve Suntat GmbH yönetim kurulu başkanı Mustafa Baklan katıldı. Açılışta hazır bulunan; Ali Çifçi, Burhan Çifçi, İrfan Çifçi, Mehmet Çifçi ve Reşat Çifçi kardeşlerin muhterem anneleri Gülperi Çifçi’nin dualarıyla Mannheim şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Çifçi kardeşlerin muhterem anneleri Gülperi Çifçi; açılış duasında yeni şubenin hayırlara vesile olmasını dilerken, tüm Serpa Markt çalışanlarına ve müşterine sağlık ve sıhhat içinde bir yaşam diledi.

Almanya’da Türklerin en yoğun olduğu Mannheim kentinde Serpa Markt 16 ıncı şubesini açılışına bir çok iş insanı katıldı. Almanya’da gıda sektörünün en büyükleri arasına giren Türk süper marketi olarak tanınan Serpa Markt, Çifçi markası ile kaliteli gıda ürünleriyle Almanya’da market raflarında yerini almaya başladı.


Mannheim Relaisstr. 47 68219 adresinde açılan yeni şube depolarıyla birlikte 750 metrekare alana kuruldu. 18 müşteri araç parkına sahip marketin satışta en büyük alanı et reyonu oluşturuyor.

Serpa Markt Mannheim şube işletme müdürü Haluk Ataç (42), Mannheim’da önemli bir isim. Gıda sektöründen gelen Ataç, evli ve 5 çocuk sahibi. Mannheim ve çevresinde et ürünleri satan bir işletmenin sahipliğini de yapmış olan Haluk Ataç, şimdi daha önemli bir görevi üstlendi. Mannheim Relaisstr. 47 68219 bulunan 16 ıncı şubenin Mannheim’da büyük bir ihtiyaca cevap verileceğini ifade etti.